Zavzpomínal jsem na školní léta při předávání vysvědčení

Včera jsem si trochu připomněl svá žákovská léta, když mi bylo potěšením zúčastnit se významného okamžiku v životě deváťáků – ukončení základní školní docházky, převzetí vysvědčení a pamětních listů. Měli to moc pěkně připravené a i díky dobře objednanému počasí měla celá ceremonie úžasnou atmosféru. Žáci 3.ZŠ v J. Hradci mají talent studijní i sportovní.
Hondě se děkovalo i pedagogickému sboru, několik let budovaný vztah byl citelný. Osobně mě potěšilo, že je ve sboru několik pánů učitelů, protože, co si budeme povídat, chlapi jsou dobrou gentlemanskou oporou svým kolegyním a je dobře, že mají žáci vyvážený kolektiv svých „koučů a kouček“. Děkuji panu řediteli Chocholoušovi a přeji všem krásné prázdniny!
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář