Volby českých zástupců do Bruselu

Zítra a pozítří se rozhodne! Neumím si představit, že by EU dalších 5 let pokračovalo ve stejném směru a se stejnou intenzitou necitlivého zasahování do životů lidí v ČR.
Styl zeleného socialismu zaštítěného Green Dealem, tedy dohodou, která není dohodou a už vůbec není zelená.
Je potřeba využít svůj hlas a jít volit své zástupce do Evropského parlamentu.
Zástupce, kteří budou do Bruselu přenášet zpětnou vazbu reality našich luhů a hájů. Budou včas korigovat vše, co nám nevyhovuje a zhoršuje život.
Ba co víc, mám očekávání, že nová česká reprezentace bude spolu spolupracovat, bude přicházet s návrhy řešení, která nám vyhovují a budou je prosazovat.
Neumíte si představit, kolik evropských směrnic a nařízení chodí ke schvalování do Českého Senátu a jaké je to čtení.
My, co jsme alespoň trochu zažili socialismus a centrální řízení s indoktrinací, jsme hned naježení, protože už se do těch časů nechceme vracet. Z nich jsme přeci utíkali. Už víme, jak chutná posametová svoboda.
Chceme žít i nadále svobodně, neřízeně, přátelsky, v rámci jednoduchých pravidel, bez omezování šikovnosti a talentu každého z nás. Brát si jeden od druhého jen to dobré. Spojovat se a pomáhat si ve společných zájmech.
Nechci při hlasování skřípat zubama, protože cítím v kostech, že se současný stav dá relativně jednoduše zlepšit.
Proto jsem byl také před časem na 2 dny v Bruselu na zasedání Vlámského parlamentu, kde se startovala nová iniciativa pod předsednictvím Belgie – „Cirkulární ekonomika“, neboli bezodpadové oběhové hospodářství.
Zde jsem přesně pochopil od úplného počátku do legislativního konce, jak vše vzniká a ověřil si, kde je chyba. Kde vznikají naše potíže…
Je to u nás v ČR!
U premiéra a na ministerstvech, která včas nereagují na hlavní iniciativy a včas netlačí zpátky, nedávají korekce a podněty k zapracování, jako všichni ostatní.
Řeší domácí problémy stylem bližší košile než kabát. Mají 3 až 4 možnosti v průběhu celého procesu věci připomínkovat a nechávat upravovat k naší spokojenosti.
Pokud tak nečiní, dostaneme po roce a půl a spoustě odvededené práce již paragrafové znění změn v našich zákonech, které už „nelze“ neschválit, protože hrozí pokuty.
Neomlouvá ani fakt, že toho je strašná spousta.
Viděli jsme, že když jde do tuhého a je před volbami, dokáže se Saša Vondra vyburcovat a změnit pro motoristy i Euro 7.
Máme dobré zkušenosti, většinou víme předem, co bude následovat, v EU bohužel ostatní prozřou, až když je pozdě a náprava je nemožná nebo extrémně drahá viz nezvládnutá nelegální migrace.
Proto je potřeba více přebírat roli lídrů, zástupců, kteří se nebojí vystoupit a budou svými názory opřenými o zkušenosti získávat další poslance na svou stranu.
Zástupce, kteří budou sledovat dění, číst mezi řádky, budou komunikovat s domácími zástupci v parlamentu a společně reagovat na důležité iniciativy.
To je cesta ke změně současné EU a ke správnému naplňování původních myšlenek společné EU.
Celkově bych si přál, aby se v EU řešily a společně financovaly jen zásadní věci jako je propojování infrastruktury, dálniční a železniční sítě, společná ochrana vnějších hranic a zajištění míru a bezpečí uvnitř. Takové hlavní prvky spolupráce a propojení.
Oproti tomu, aby jednotlivé členské státy byly více svobodné, bez nesmyslných regulací, více tržně orientované bez sklonů k socialistickému centrálnímu ovládání přes dotace (tedy naše vlastní peníze).
Využijte tedy svůj hlas, běžte v pátek a v sobotu volit důvěryhodné strany a kroužkujte spolehlivé kandidáty, kteří budou makat celých 5 let, nebudou jen kecat a koukat na svůj dotační prospěch.
Zelená socialistická Evropa, které ujíždí technologický a hospodářský vlak se musí opět vrátit k větší decentralizaci rozhodování a ke svobodnému tržnímu mechanismu.
Mgr. Libor Vondráček

28 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář