Tip pro bezpečnější řízení

Vase dcera ci syn si udela ridicak. Papirove se kvalifikuje mezi dobrodruhy na nasich silnicich.
Jako rodic, a vetsinou jiz zkuseny ridic, uz vite, ze dite ma pred sebou prvni tukance v aute, bez kterych to snad ani nejde, aby prisly ty spravne zkusenosti. Jen se modlite, aby to byly jen plechy na vymenu. A taky si rikate, jak tem detem jeste vic jit naproti, aby se vyjezdily do bezpecna.
Mam pro Vas tip!
Minuly ctvrtek jsem s radosti prijal pozvani od Radek Setka na ukazku projektu www.startdriving.cz v Jihlave na polygonu.
Je to prilezitost pro cerstve ridice z rizikove skupiny 18-24 let (a jejich rodice) zalozena na zkusenostech z Rakouska, jak si prozit prvni smyk na mokru, nacvicit nenadale situace pod vedenim profesionalu, spolecne s rodici rozebrat chovani v aute s psychologem a take po prvnich tisicovkach kilometru svezt opet v mestske doprave ucitele autoskoly, aby poskytl naslednou zpetnou vazbu na odladeni zlozvyku.
Psycholozka me potesila, ze uvolnovani napeti za volantem skrze hlasite komentovani a peprna slova je naprosto v poradku a ku prospechu bezpecnosti 🙂 Lepe napeti ventilovat, nez ho v sobe hromadi.
V Jihlave jsme take videli, jak neni jednoduche rozstrihat novou Skodovku a vyprostit zaklineneho ridice a jak vypadaji skryte utroby vozidla s deformacnimi zonami, ktere maji pohltit nejvetsi smrtelne nebezpeci. A take jak se naucit spravne a bezpecne bourat 🙂
Ja byl znepokojen nastinem budouciho vyvoje od expertu ze Skodovky, kdy nas autonomni auta uz nenechaji sahnout na volant a kdyz na nej budeme chtit hrabat, tak to bude stat vyssi pojistku. To je pro me jako svobodomyslneho cloveka, ktery si rad v aute sjede, nocni mura to sesnerovani, ale pak si rikam, ze o tom nastesti stale jeste rozhodujeme my lide a zakonodarci. Musime si vice chranit svobody a pozitky.
Akcim autoskol na polygonu davam palec nahoru, v takove sebezdokonalovani ridicu verim! Tezko na cvicisti, lehko v dopravnim provozu.
S panem hejtmanem Vysociny Schrekem jsme se o tom minuly tyden presvedcili a take pohovorili o nove zamyslene povinnosti objizdet cyklisty obloukem 1.5 m, o ktere budeme rozhodovat v Senatu.
Protoze mam rad soutezivost a zpetnou vazbu, libila by se mi i verejna statistika nehod, ke ktere by se priradila autoskola, ktera ucila vinika ridit a komisar, ktery ho pustil do provozu. Tim by vykrystalizovaly opravdu poctive a spickove autoskoly. Uzitecna informace pro rodice – zakazniky autoskol.
Startdriving.cz Doporucuji! Protoze pro deti je nejhorsi ucitel vlastni rodic, sem bych dcery urcite na den poslal do pece profesionalu s overenymi vysledky v praxi.

 

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář