Studenti 1.ZŠ v J.Hradci navštívili Český Senát

Studenti 1.ZŠ v J.Hradci navštívili Český Senát. Paní učitelky měly domluvenu oficiální prohlídku Valdštejnského paláce s odborným výkladem.

Návázali jsme na to s naší paní tajemnicí klubu a ukázali školákům také trochu zákulisí práce senátorů a prostory, kam se běžně návštěvníci nedostanou, jako je pracovna samotneho pana předsedy Senátu, pracovny místopředsedů i ostatních senátorů. Nezapomněli jsme ani na klub, kde nejen o zákonech s kolegy často do pozdních hodin debatujeme.

Při bezpečnostním odbavení jsme se krátce pozdravili s prezidentským kandidátem a senátorem Pavlem Fischerem a pak už se nám věnoval pan místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer, se kterým jsme si udělali i momentku na připomenutí této návštěvy.

Studenti tedy dostali reálnou představu, v jakém prostředí se dolaďují a vznikají zákony České republiky. Domluvili jsme se, že není problém přijít do hodiny na škole a jednoduše vysvětlit i celý legislativní proces.

Potkali jsme rovněž Petra Kostku, který s Jirkou Oberfalzerem spolupracuje na evropské agendě. Petr je spoluautorem populárně vědecko naučné knihy Zázrak jménem voda. První výtisky i s věnováním už získali prvňáčci ve svůj první den ve škole. Petr nás ujistil, že intenzivně pracují na dalším živlu a tím bude Vzduch.

Děkuji 1.ZŠ, že do Horní komory zavítali a panu místopředsedovi, že se nám ve svém nabitém programu věnoval.

Od dubna již bude přístupná i krásná Valdštejnská zahrada…

Dvě, tři další exkurze připravujeme, čímž bych rád vybídnul zájemce, pokud budou plánovat skupinově Prahu, aby dali vědět. Tato historická památka za to stojí.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář