Studená s Harp Rock Můra sklidila ovace v Senátu

Zrodila se loni na Vánoce. Myšlenka najít příležitost ukázat svou jedinečnost kvarteta Harp Rock Můra ze Studené v netradičním složení harfa, housle, kytara, elektrická kytara.

Paní ředitelka jindřichohradecké kanceláře Jihočeské hospodářské komory Milada Petrů mě pozvala na Vánoční koncert v Kapli svaté Máří Magdalény. Skvěle a vkusně namíchaný repertoár. Dlouhý potlesk ve stoje.

Zde padlo rozhodnutí, že tito Jihočeši musí ukázat své umění podstatně výš.

A osud tomu přál. Příležitost se naskytla. Hned jsem ji čapnul za pačesy a začal na ni s panem starostou Studené Pavlem Škodou pracovat. Ať se ví, kde je Studená a co tam také dokážou!

Líbila se mi možnost udělat lidem ze Studené výlet do Prahy spojený s návštěvou Českého Senátu, prohlídkou Valdštejnského paláce, zahrad a kulturní tečkou na závěr.

Pan starosta to spolu s paní harfistkou Martinou Fryčovou a produkcí Senát Parlamentu ČR během tří měsíců zrealizoval. S velkou ctí jsem nad celou akcí poskytl záštitu, aby se mohla uskutečnit.

Název se vyloženě nabízel… SOUTH BOHEMIAN HARPSODY.

Den to byl náročný, ale velmi naplňující, protože Studeňáci nejsou vůbec studení 🙂 Naopak, jsou velmi přátelští a byl to fajnový den s dobře naplánovaným počasím.

Zpestření i pro mojí týdenní dovolenou na chatě na pomezí Jižních Čech a Vysočiny.

Myslel jsem, že stihnu hlasování alespoň úvodních bodů ráno, protože nám do toho přišlo zasedání Senátu, ale vše se protáhlo a zůstalo to na kolegy.

Stihl jsem jen před vystoupením požádat paní ministryni obrany Černochovou o poskytnutí Gripenů na srpnový letecký den, kdyby to bylo technicky možné.

Koncert měl sukces! Jeden s největší návštěvností. Mnoho mobilních telefonů ho bude nyní šířit do celého světa.

Velké poděkování všem, kdo přiložil ruku k dílu, aby včerejší zážitek vznikl!

Tagy:
Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář