Stejně tě to semele… Omyl, nejsem blázen!

Slýchával jsem to už před vstupem do komunální politiky. A máte dojem, že mě něco semlelo? Že jsem začal skákat, jak někdo píská? Že jsem na špagátě jak ti billboardoví hrdinové, za kterými stojí jejich loutkáři?

Ne, jsem sám za sebe, za své ideje, za své přesvědčení, které tvoříte a formujete Vy všichni kolem mě. S Vámi jsem v každodenním kontaktu a takový život a postoje zastávám.

Díky vzdělání, zkušenostem, popáleným rukám od plotny, ale hlavně více informacím jsem možná trochu napřed, ale stále ve společném směru.

Na mě nemají páky, nejsem na něčí výplatní listině, v ničí organizační struktuře, nemám kostlivce ve skříni, je těžké mě chytit pod krkem a tlačit ke zdi. A věřte, že je to pekelně štve.

Jsem stále ještě hrdým a svobodným podnikatelem, který si už prošel tolika strachy, včetně těch existenčních, jako každý soukromník, že jsem docela obrněn.

Ne, že by se na mě někteří nesnažili nějak zakleknout. Přiznám se, že jsem byl i docela překvapen, když mi volali obchodní partneři, že byli kontaktováni, zda někomu něco nedlužíme, že by někdo chtěl ten dluh/pohledávku odkoupit. Bohužel pro ně, já mám jen zbytek hypotéky na dům, jinak žádné jiné dluhy nikde nemám. Ani kontokorent, ani splátkáč, ani leasing, nic. Ani naše firmy, vše financujeme z vlastního, nemáme potřebu cizích zdrojů.

Ale umíte si to představit? Chcete jít do veřejné služby, abyste mohli věci zlepšit, a někdo na Vás shání obojek a náhubek?! Vytváří fejkové účty na FB, aby Vás hejty odradily a vy jste to vzdali se slovy: „Mám já to zapotřebí?!“

Tohle chceme nechat probíhat? Takový svět chceme nechat rozvíjet?  Takové prostředí chceme pro naše děti? Pro tu mladou generaci, do které vkládáme naději?

Tyhle věci mě motivují ještě víc uspět, ty hnusný ještěří praktiky z dob minulých bych si přál rozvrátit!

Možná i proto Vás budu svými texty prudit víc, než by mi přirozenost velela, ale ve mně ječí alarm, že takhle už ne!

Moje zkušenost je taková, že většinu strachů a démonizování si vytváříme sami. V realitě stačí do některých démonů jen trochu strčit a sednou si na zadek. Konec, šmitec, bubák je pryč.

Takže ne, nesemele mě to! Zastavit mě může jen Vaše vůle, že nebudete chtít, abych se do věcí opřel. A to pak respektuji. Nikdy nedělám nic proti vůli informované většiny. Ocásek nemůže vrtět psem.

Asi Vám budu připadat divnej, ale pro mě nejsou peníze afrodiziakum. Pro mě jsou to jen papírky, měřítko úspěšnosti. Pocitově je mi jedno jestli do klobouku na ulici hodím 100 Kč nebo 1000 Kč. Nemám touhu si kupovat věci, protože ty generují další starosti. Kupuji si jen to, co potřebuji a co mi pomáhá soustředit se na projekty, na kterých pracuji. A když jsem s něčím spokojen, tak si to opečovávám, dokud mi to věrně slouží.

Na druhou stranu ano, peníze jsou potřeba, protože každý z nás má složenky a musí platit účty, aby mohl dělat to, co ho baví a celé dny se netrápil, kde vezme na to či ono.

Dosud mě nic nesemlelo. Nejsem blázen, dělám věci hlavně pro svůj dobrý pocit a já ho chci mít celou cestu až nakonec, kdy moje mise v politice skončí. Cožpak pár roků dokáže změnit DNA získávané půl století?

Chci pak hrdě předat prapor dalším a schopnějším. A chci mít dobrý pocit, že jsem udělal kus práce a pomohl přinést mnoha lidem dobré věci do jejich života.

Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář