Školením pro práci a nakládání s utajovanými informacemi jsem prošel!

Minuly tyden jsem dostal pristup k dalsim informacim. Jednak pristup do dolni komory parlamentu, abych mohl sledovat projednavani navrhu zakonu z prvni ruky, ale i pripadne jit obhajit pred poslanci pozmenovaci navrh Senatu.
Pak jsem prosel skolenim pro praci a nakladani s utajovanymi informacemi. Senatori maji totiz pristup ke vsem utajovanym informacim ve vsech ctyrech stupnich. Nemelo by tedy pred nimi v CR existovat tajemstvi 🙂
Obecne si myslim, ze vubec pred obcany CR by melo byt minimum tajnosti a sepotu. Protoze co je septem, to je certem, rikavala babicka:-)
Proto me vzdy najezi, kdyz i jako Radni mesta dostavame od pana starosty a mistostarostu nektere informace jen ke kratkemu nekolikavterinovemu nahlednuti tak zvane „na stul“, respektive na monitor. Treba vyse platu a odmen reditelu/reditelek skol, skolek, Sluzeb mesta atp. O odmenach jsem ve firme zvykly premyslet nekolik tydnu, aby naplnily svuj ucel. Za par vterin to neumim posoudit a vystrelit od boku. Proto jsem nucen tuto odpovednost vetsinou nechavat na tech radnich, kteri k temto informacim maji kazdodenni pristup. Ale spravne mi to v pripade verejnych penez nepripada. Vytvari to zbytecne podhoubi fam, ktere nejsou dobre pro nikoho. Pokud existuje pocit, ze se za sve penize musim stydet, neco neni v poradku.

 

Tagy:
Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář