Senátor Ladislav Faktor je inspirativní osobnost. Více takových lidí do Senátu!

V TV duelu jsem se přiznal, že nevím, co se aktuálně projednává v Senátu (překvapilo mě, že pan Štěch na tom není o moc lépe:-), ale že jsem si domluvil pár schůzek se senátory, abych to dohnal.
Včera jsem tedy rovnou navštívil obdivuhodného a oblíbeného člověka, senátora Ladislav Faktor.
Je to muž se velkým charisma, hudebník, milovník moderních technologií, jede IT a sítě, na „dvoře“ TESLA, dům ovládaný telefonem, moderní architektura… a žádná falešná korektnost:-) Hned jsem věděl, že si budeme rozumět:-)
Popovídali jsme si o Senátu, o výborech, zmínili kybernetickou bezpečnost a vazby na zahraničí, čemuž se věnuje.
Byla to po duelu osvěžující fajn návštěva. Mám rád lidi, kteří něco vybudovali a dokázali. A Rádio Faktor není malá věc. Z pirátského vysílání až na etablované renomované rádio!
Líbí se mi ještě jedna věc, kterou jsem se inspiroval. Šel do Senátu sám jako nezávislý, za myšlenky, ideje a postoje, které cítil, že tam chybí a jsou potřeba ke správnému kormidlení naší země. Svobodně. Nesvázán stranickou disciplínou.
Povídání bylo inspirativní. Hned mi jely v hlavě vize, co všechno by šlo dokázat s kontakty jako je pan Faktor.
Vyhasíná nám porevoluční odkaz v podobě FM VŠE, kterou Doc. Žemlička vydupal ze země, když překoval KoKos v prestižní školu. Potřebovali bychom takový počin zopakovat a dát městu a regionu zase impuls na desetiletí.
Osobně vidím budoucnost a rozvoj ve vzdělávání (=předávání funkčního knowhow), IT, technologiích, jazycích, sportu a zdravotnictví. V těchto oborech naše děti nebudou mít nouzi o peníze a nebudou se muset plahočit za prací. No a samozřejmě vše zabaleno do zdravého životního prostředí.
Ona totiž většinou každá velká věc vzniká tak, že si pár schopných a otevřených hlav sedne spolu, rozvinou myšlenku a pak už jí jen proklestí cestu na světlo světa.
Třeba dostaneme příležitost i pro naše město a náš region…
Díky panu Faktorovi za pozvání a za výbornou kávu 🙂
Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář