Senát dal žlutou kartu Green Dealu!

Dva odpurci dotaci a zelenych nedomyslenych silenstvi z jedne kancelare 🙂
Jarda Zeman je muj partak z kancelare. Dlouholety „tovarnik“ a starosta z Jablonecka. Vcera jsme meli dobrou naladu, protoze se behem dvou tydnu povedlo v Senatu odpracovat a schvalit usneseni ke vsem osmi bodum zasedani a u 4 bodu tykajicich se zpusobu naplnovani Green Dealu za Cesky Senat vystavit tzv Zlutou kartu resp udelat prvni, ale vyslanym signalem dulezity, krok na ceste ke stazeni, ci prepracovani narizeni Evropske Komise k plosne zelene diktature. Pricemz startovaci podminky jsou v ruznych castech EU zcela rozdilne.
Skvele to vystihl v zaveru sveho vystoupeni kolega senator a astrofyzik Dusek: „Pokud nebudeme postupovat obezretne, muzeme se dockat takzvaneho rizika nahle zmeny, kdy se ztrati vira verejnosti v provadene zmeny. A v extremnim pripade se dockame socialnich bouri a nastupu extremistu ci diktatoru. Misto prikazu by tedy mela byt motivace, misto pocitu realita a misto revoluce evoluce.“
Nikdo nema problem s setrnosti a vztahem k prirode, ale dotace na elektromobil pro lidi v regionu, kteri budou mit problem si v zime zatopit, fakt neni resenim. Ani to, ze vypneme jaderne a uhelne elektrarny a teprve pak budeme premyslet, cim tu elektrinu vyrobime, kdyz v noci nesviti a v zime nefouka.
Diky celemu pocetnemu senatorskemu klubu a Radkovi a Zdenkovi, kteri to odargumentovali na vyboru VEU a na plenu.

30. září:

Vcera po nejdelsim zastupitelstvu, kde se podarilo ziskat podporu pro nas protinavrh na revitalizaci mestskeho parku formou „planu pece a dosadby“ za prispeni arboretisty a zahradniho architekta misto mnohamilionove architektonicke souteze, jsem jiz nemel moralku jet v noci do Prahy. (Park je tim snad definitivne zachranen, co predkove udelali dobre a funguje, je potreba opecovavat a rozvijet, ne nasilne pretvaret.)
Ale vyrazim prave ted, abych tam byl vcas a pripraven v Senatu, protoze predseda Milos Vystrcil svolal do salu seminar odborniku k debate o Green Dealu, abychom si dali na stul fakta, ne EU mantry a myty, protoze se blizi hlasovani o baliccich zakonu, ktere nas zasadne ovlivni. I na vyborech jsme se domluvili, ze je proti nesmyslum potreba ihned tlacit zpatky a vysvetlovat, ze i „bere na vedomi“ je pro budoucnost nebezpecne.
Vse bude online streamovane od 9 hodin, takze muzete sledovat na www.senat.cz a pripadne sdilet odbornou diskusi. Jindrichohradecky Doc. Pokorny se mel take zucastnit, ale nakonec dodal kolegum vystupujicim jen cisla k energeticke narocnosti biomasy. Ja mam na starosti ve vyboru zpravodajovani a argumentaci ohledne „narizene“ elektromobility, CO2 cilum atd.
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář