Úzkokolejce naskočil puls, začíná ožívat

Vážení přátelé a příznivci úzkokolejky!

Začíná se to hýbat! Sice zatím jen na místě, ale i to je po delší době obstrukcí dobrá zpráva.

1. 7. 2023 JHMD oficiálně otevřely Bufetový vůz a také daly do prodeje nádherné kalendáře na rok 2024, aby si drážní pokladnička začala opět zvykat na peníze, které pomáhají hradit provoz  😉

Rád jsem tento pomyslný první krok do sezóny podpořil. S vedoucím dílen Honzou Píšalou jsme si dali párek, pivko a pokřtili kalendář.

Dva kalendáře jsem zakoupil a s přáním úspěchu podepsané věnoval stému a tisícímu konzumentovi. První kalendář získal svého majitele už odpoledne týž den!

S Janem Píšalou jsme si pod slunečníkem u pivka povídali o nápadech pro novou životní etapu úzkokolejky, aby lidem přinášela co nejvíce radosti. Invence je spousta!

Insolvenční správce mezitím intenzivně pracuje na znovuzískání všech potřebných drážních povolení.

Někteří jsou hodně optimističtí a dokonce se chtěli sázet, že se bude jezdit v nadcházejících týdnech, my jsme spíše pro to neříkat další letní či podzimní datum, které by se mohlo posunout, ale raději mile překvapit 😉

Starostové obcí na trati pracují na návrhu jízdního řádu, aby co nejvíce vyhovoval. Ve vysočinské větvi je to o dopravě i do práce a do školy, v té bystřické spíš jen na zahrádky v Jindřiši a do Lomů. Na to budou domlouvat veřejnou službu s hejtmanstvím. Jinak je podstata provozu stále v turistické dráze.

Rozpohybovaná úzkokolejka bude následně nabídnuta k prodeji, aby se umořily stávající dluhy. Zájemci jsou.

Největší slovo ve věřitelském výboru bude mít RaiffeisenBank jako největší věřitel. Jsem si jist, že učiní správné rozhodnutí a získá si svým odpovědným přístupem další klienty v regionu.

Fotky z historického bufetového vozu zde https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/blog/bufetovy-vuz-jhmd/

Videa z křestu kalendáře jsou zde https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/blog/krest-kalendare-uzkokolejky-2024/

S vidinou dalších pozitivních zpráv,

JARDA CHALUPSKÝ

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář