Společná řeč pro region na rakouském velvyslanectví

Vcera rano privitani prvnacku ve skole, kde jsme si rekli, ze pokud testy dopadnou dobre, budeme se chovat rozumne tak, aby si deti skolu a kamarady co nejvice uzily a libilo se jim. Aby poznaly co nejvice standardni skolni zivot.

V poledne jsem jiz spechal do Prahy pracovat na pripominkach k planu EU zavadet striktne elektromobilitu ke snizovani emisi.

Zlatym hrebem dne pak byl vecer, kdy jsme byli pozvani jeji excelenci velvyslankyni Rakouska do barokniho palace Hlozku ze Zampachu na pratelskou veceri.

Velmi prijemne setkani, pri kterem jsme spolu s panem predsedou Senatu Vystrcilem, kolegou Tomasem Tretinou a dalsimy vyznamnymi hosty zejmena z oblasti rakouskeho obchodu a podnikani diskutovali nejruznejsi temata.

Od Rakouskeho Honorarniho Konzula se velmi prijemne poslouchalo hodnoceni a uznani, ze Cesi jsou zejmena v technickych oborech a IT na mile daleko pred okolnimi zememi vcetne Rakouska. Zejmena expanze internetovych obchodu, ze je obdivuhodna.
S panem konzulem jsem nasledne prodebatoval celou kavu, protoze jeho danova a poradenska firma ma aktivity v Pelhrimove a klienty z rad strojirenskych a vyrobnich celku take v J.Hradci. Domluvili jsme si pivko v Pelhrimove a obed v Jindrichove Hradci, aby me vice zasvetil do toho, jak ziskat dobre rodinne zahranicni firmy do naseho regionu jako zdroj pracovnich prilezitosti a karierniho rustu.

Protoze jsme dorazili o chvilku drive nez pan predseda Senatu, mel jsem moznost chvili mene formalne hovorit s pani velvyslankyni Dr.Bettinou Kirnbaer o nasi dobre preshranicni spolupraci, at uz jde o mesto nebo hasice v Dobersbergu.

Dekuji mestu a informacnimu stredisku, ze jsem mohl predat take jako darek knihu o krasach naseho mesta, ktera byla vrele prijata.
Jak pan predseda spravne poznamenal, nez byt jen koleckem v soukoli vychodoevropskeho nebo stredoevropskeho celku, meli bychom sami vice odvazne navazovat vztahy se svymi sousedy a pomahat si. Zejmena Rakousko je nam po mnoha strankach blizko. Ostatne to mohu potvrdit i z neformalniho rozhovoru s rakouskymi hosty, ze si spolu dobre notujeme.
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář