Uklízeli jsme v Člunku pro čistší Česko

V Člunku jsme dnes měli parádní dopoledne při každoroční akci Ukliďme Česko. Prošli jsme obec a pak vyrazili procházkou pár kilometrů do okolí, abychom se sešli s ostatními partami a opekli si na závěr společně buřty.

Moje zůstaly v autě u úřadu asi tak 40 minut pěšky daleko, což ale vůbec nevadilo, protože v Člunku mají vřelé srdce a rodělili se se mnou 😉

Jsem za tyto akce rád, nejen proto, že se zase trochu skutečně pomůže přírodě a lidé spolu stráví příjemné dopoledne na čerstvém vzduchu, ale také proto, že si udržujeme kontakt s realitou, abychom i v tomto nepodléhali bludům, jak jsou naše lesy a krajina plná pet lahví a plechovek.

Není tomu tak. Opak je pravdou!

Minimálně na Jindřichohradecku. Sem tam něco odhozeného z auta nebo u laviček v parku, ale jinak mohu říci, že jsme v tomto jako Češi udělali velké zlepšení.

A vidíme to kolem sebe, kromě pár připitých siláckých excesů, málo kdo dnes jen tak něco praskne do příkopu nebo do lesa. To edukované svědomí v nás už nám to nedovoluje.

A když si alespoň jednou za rok všichni společně kolem sebe uklidíme, úplně to stačí a není potřeba podléhat lobistickým tlakům na nové systémy zálohování za další miliardy, které opět lidem věci zdražují.

ČR přitom patří ke světové špičce ve třídění odpadu. To i něco říká o našem rozumném vztahu k přírodě.

Děkuji panu starostovi Beránkovi, všem zúčastněným z Člunku, Lomů a Kunějova, rád jsem trochu pomohl. A zase třeba příští rok…

Tagy:
Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář