Setkání s Prezidentem Liberlandu v Senátu

Co byla Vase nejvetsi vyzva v zivote?
Ja se vetsich cilu take nebojim, protoze vim, ze z bodu A do bodu B vzdy vede nejaka cesta. Jen ji najit a vydrzet po ni jit.
Jestli me ale nekdo nekdy zaujal a i prekvapil svou odvaznosti a snilkovstvim, ktere zacal zhmotnovat, tak je to Vít Jedlička – Prezident Svobodne republiky LIBERLAND.
Pri vzniku jejich napadu jsem je podporil, v kampani po letech podporil zase on me. Jestli si v zaplave gratulaci na neco pamatuji, tak na jeho zpravu o udeleni obcanstvi Liberlandu.
Wow… rekl jsem si. A vcera podruhe, protoze se nam take napodruhe povedlo se potkat.
Hodne zajimava debata jak premysli o podstate svobody a principech, ktere k ni vedou, jak veci nastavit spravne, jak vyuzivat nejmodernejsi technologicke nastroje, jak pomoc necemu na svet a pak byt schopen poodstoupit, aby cely mechanismus mohl zit svym zivotem.
V Senatu se snazime mit stale na zreteli svobodu a demokracii, ale spis jen korigujeme rozjety vlak. Tady se ty myslenky zhmotnuji zcela z gruntu!
Pan prezident je vizionar a ja mu drzim palce, protoze uz usli velky kus cesty. V dnesni dobe obrovskeho narustu velkeho bratra, svazovani ze vsech stran a snah o prosazovani ciziho dobra jsem rad, ze takovi lide existuji!
Verim, ze v hloubi duse kazdeho z nas je takovy maly liberland, ze chceme zit stastne, svobodne a mezi co nejvetsim poctem pratel bez zbytecneho omezovani.
Necht se kazdemu z nas podari najit svuj liberland…
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář