Povinné očkování přezkoumá Ústavní soud!

Navrh na zruseni vyhlasky o povinnem ockovani pujde k prezkumu Ustavnim soudem!
 
Chceme, aby ockovani jako jeden z nastroju boje s onemocnenim Covid-19 zustalo dobrovolne po zvazeni kazdym individualne a po konzultaci se svym lekarem. Aby to byla svobodna a dobre informovana volba kazdeho jedince.
Pokud ma „stara“ vlada na konci sveho angazma pouhou vyhlaskou tolik zasahnout do ustavnich prav a svobod kazdeho z nas, chceme si byt jisti, ze uz svym pocinanim neni zcela za hranou demokratickych principu.
 
Zaroven je to dobry indikator pro nove nastupujici vladu, v jakych mantinelech se ma pohybovat, protoze i nova vlada uvazuje o zruseni vyhlasky, nebo alespon jeji nejake uprave tak, abychom opravdu byli „spolu“ a ne „proti sobe“.
Nechceme, aby lide byli nasilim tlaceni k volbe mezi ockovanim, ktere mozna odporuje jejich vnitrnimu nastaveni, a treba opustenim sve prace, kterou maji radi a kterou vykonavaji pro nas ostatni.
Osobne jsem v minulych tydnech precetl mnoho textu, vyslechl hodiny diskusi mnoha odborniku z nejruznejsich profesi okolo covid-19, zucastnil se odbornych besed a diskusi s obcany…
 
Rozhodovani v nekterych otazkach neni vubec jednoduche, protoze se na te nejlepsi ceste s minimem rizik neshodnou ani odbornici. Take se v teto veci uci a poznavaji za pochodu. O duvod vic, proc jedno centralni rozhodnuti „nekoho“ radeji nahradit miliony individualnich rozhodnuti kazdeho z nas!
 
Ve svem dusledku za jakekoli rozhodnuti neseme odpovednost a nasledky jen kazdy sam za sebe.
V tomto s pani senatorkou Alenou Dernerovou vidime svet stejne a jsem rad, ze nejsme jen dva, ze nas je nakonec 14 senatoru, kteri chteji znat i nazor Ustavniho soudu.
Jedna synchronicita na zaver…
 
Vcera jsme si pripomneli 25 let od vzniku Senatu a nekteri i podepsali deklaraci k tomuto vyroci, kde se krome jineho rika: „… Nikdo se nesmí cítit zapomenut a přehlížen pro své názory či sociální postavení. Senátoři pocházející z 81 volebních obvodů jsou předurčeni právě k tomu, aby do nejvyšších pater politiky přenášeli hlasy z centra i periferie, hlasy slyšitelné, také však hlasy, které je potřeba zesílit. Nejde ale jen o jednostranné působení ve směru od občanů k politice. Důležité je rovněž informování občanů o tom, co a proč se v politickém prostředí děje a jak souvisí s jejich životy. Bez toho mohou demokratické procedury působit jako jen málo srozumitelné a samoúčelné. Vývoj ve světě v posledních letech ukazuje, že svoboda, demokracie, ba ani život sám, nejsou samozřejmostí. Ztratíme-li to ze zřetele, můžeme o ně přijít. Být senátorkou či senátorem českého Parlamentu znamená závazek tyto hodnoty aktivně provždy prosazovat a chránit.“
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář