Podzimní várka stromů 2021 vysazena

Dneska naše zalesňovací mašina jela jako dráha. Měli jsme hotovo a vrátili se domu ještě za světla.
Naměříme provazy, jeden rozendá sazenice na požadovanou vzdálenost, jeden šlape díry, já sázím a pěchuju, aby se nám to všechno ujalo.
Ráno mě trochu bolelo v krku a měl jsem nalehnuto na průduškách, ale celodenni pobyt v lese na čerstvém vzduchu se sluníčkem a prací mě docela vykurýroval. Měl jsem obavu, že mě skolí nějaká každoroční podzimní viróza, ale opak byl pravdou. Pomohlo mi to.
Snad bude počasí i nadále přát, než nás začnou poslanci zahlcovat množstvím zákonů 🙂
Díky @Jan Grausam a @Hana Grausamova.

18. listopadu:

Ráno to vůbec nevypadalo, ale už od příjezdu na stanoviště, kde jsme pokračovali v zalesňování, začalo svítit slunce a bylo moc fajn.
Zdravý vzduch, žádné hrůzy z médií, dobrá parta, společná řeč a smysluplná práce. Den v normálním světě. Mákli jsme si!
Jestli jsme dobře počítali, je tam další sedmistovka! Hanko a Moniko, díky za pomoc!

14. listopadu: Dalších 700 stromů zpátky v lese! Dnes celodenni facebookový detox na čerstvém vzduchu spolu s Miladou Petrů a Felixem Hankem. K obědu jsme si opekli buřty. Velká pohoda. Škoda, že ta tma přicházi tak brzo. Příští týden pokračování. Kůrovci nic nedarujeme 🙂

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář