Otázka pro lídra: Jak rozvíjet Českou Kanadu?

Celá otázka zněla: Když se řekne Česká Kanada… jak by se měla rozvíjet tato turistická oblast?

Když už se někomu povedlo zavést toto teritoriální škatulkování, měli bychom toho využít co nejvíce. Měli bychom mezi městy České Kanady spolupracovat a vytvářet synergické efekty. Návštěvníky Jižních Čech sdílet, poskytovat jim společně dobré služby, aby bylo vidět, že jsou zde v přátelském prostředí, do kterého se mohou kdykoli vrátit a budou zde vítání. Pokud se toto povede, pak jako mikroregion můžeme rozložit síly a efektivně návštěvníky i stálé obyvatele obsloužit. Jeden poskytne bazén a akvapark, jiný zase lázně, další golfové hřiště, muzea, šňůru památek, naučné stezky, cyklotrasy, letiště, prostě základní kameny destinačního managementu a managementu volného času. Celá oblast by se měla rozvíjet tak, aby byla pro ostatní prvním či druhým domovem. Aby se v přirozeně průmyslových městech vydělávaly peníze a u nás se „utrácely“ za naše devizy. Za relaxaci, služby, odpočinek, vzdělávání, zdravotní a kondiční péči, za produkci chytrého a čistého průmyslu 4.0.

Otázka byla položena na serveru Hradecžije.cz více zde: https://hradeczije.cz/ptame-se-lidru-09-jak-rozvijet-ceskou-kanadu/

Milada Petrů

53 let, ředitelka oblastní kanceláře Hospodářské komory v Jindřichově Hradci, nestraník, Jindřichův Hradec II

Narodila jsem se v Jindřichově Hradci. Po studiích na Gymnáziu v Třeboni jsem se plně věnovala rodině, která pro mne vždy byla na prvním místě. Dnes již mám dva dospělé syny, kteří se vydali na svou cestu životem. Sama jsem si život vyzkoušela z různých stran. Nejvíce zkušeností z oblasti obchodu, práce s lidmi a komunikace mi dala mnohaletá pozice manažerky obchodní skupiny v jedné z největších pojišťoven u nás. Jako OSVČ jsem také poznala, co to obnáší, být schopna se postarat sama o sebe a přinášet lidem takovou službu, za kterou jsou ochotni zaplatit. Veškeré zkušenosti jsem později využila i ve veřejném sektoru při práci pro Jarošov nad Nežárkou v pozici místostarostky. To obnášelo co nejvíce mluvit s lidi, cítit potřeby obce a následně vše zařídit a zprůchodnit tak, aby se lidem žilo co nejlépe. Protože se to docela dařilo, přijala jsem možnost pomáhat v podstatě s tím samým, ale v komunitě podnikatelů a živnostníků jako ředitelka Oblastní hospodářské komory v Jindřichově Hradci.

Již několik let hájím zájmy hradeckých podnikatelů, pomáhám propojovat svět podnikání s tím na radnici a také s ostatními institucemi jako jsou školy, spolky, veletrhy, zahraniční výstavy a společné kulturní akce. Díky tomu jsem se také mohla setkat s mnoha zajímavými osobnostmi a získávat další cenné zkušenosti, jak správně by se měla dělat komunální politika, aby z ní lidé měli užitek. Protože město nad Vajgarem je moje srdeční záležitost a dění ve městě mi není lhostejné, rozhodla jsem se zkusit pomoci lidem kolem sebe tím, že nabídnu své zkušenosti, schopnosti a elán, abych je mohla zastupovat jako radní. Abych se mohla starat s nimi, za ně a aby starostí pro nás všechny ve městě ubývalo. Proto jsme také dali dohromady partu fajn lidí, spíš odborníků, nezatížených minulostí a pustili se do toho. A když toho někdy bude moc, pomáhají mi nabrat nové síly moje záliby, kterými jsou sport, kultura a hlavně zahrada. Zastávám názor, že starosta je od slova starat se, ne starosti přidělávat.

Komentáře

Přidat komentář