Nehoráznost! Povinné platby podnikatelů Hospodářské komoře odmítám

To nemyslí vážně! Dělají si z nás drobných podnikatelů srandu? Druh výpalného? Pro to nikdy ruku nezvednu!
 
Jako naprostý úlet a nehoráznost vidím snahu Hospodářské Komory ČR prolobovat si garantovaný příjem díky zákonu, kterým by všichni podnikatelé museli povinně odvádět komoře bakšiš. Ať jsou členy, či nikoli. Ať chtějí, či nechtějí čerpat jejich služby.
 
Zrovna Hospodářská Komora by měla ctít pravidla volného a svobodného trhu, kdy nabídnu nějaké služby a pokud o ně mám jako podnikatel zájem a vyplatí se mi, pak si je koupím, nebo si zaplatím členství v komoře. Svobodné rozhodnutí.
 
Jak jsem měl však možnost poznat skutečnost u nás na jihu, realita je taková, že je komora roztříštěná na nejrůznější oblasti a kanceláře, většina má svojí právní subjektivitu, takže s ní prezident komory nic nezmůže, když je potřeba zjednat nějakou nápravu. Spíš je problém opačný, oni volí jeho, on je na nich závislý. Sami členové odmítají jakékoli zvýšení dobrovolného poplatku za členství.
 
Navíc jde většinou o kamarády z porevolučních privatizačních devadesátek. Někteří stále vykazující móresy komoušských a STBáckých kádrů. Snaží se přisát na městské rozpočty a kroutit starostům ruku, aby dával veřejné zakázky. Zároveň se pasují do role samozvaných mluvčí podnikatelů, jejichž jménem pak jednají, aniž by o to podnikatelé stáli a skutečně mluvili za jejich zájmy.
 
Noví mladí pružní podnikatelé nové generace o tento spolek zájem nemají, protože jim prakticky nemá co nabídnout.
Pokud to funguje, tak jen na základě osobnosti schopného ředitele/ředitelky kanceláře, pokud alespoň trochu rozumí potřebám podnikání. Kancelář od kanceláře. Bafuňáři s naleštěnými vizitkami se jen vezou a cítí se důležití.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tagy:
Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář