Mýty a fakta o senátu

Senát není zbytečný – v dobách klidu a míru je úlohou Senátu opravovat zákony, které přijdou ze sněmovny. Za dobu své existence vrátil k opravení 503 zákonů a sněmovna je opravené následně 295 přijala.
ANO+KSČM+SPD má ve sněmovně ústavní většinu 122 hlasů, takže by mohli přepisovat dokonce i Ústavu ČR nebo volební zákony, ale nemohou, protože by jim v tom zabránil Senát, přes který by to neprošlo.
Senát se mění z odkladiště politiků. Skoro polovina současných senátorů a senátorek už nejsou členy žádné strany.
Senát už není plný důchodových trafikantů, ale omlazuje. Senátorem se lze stát po dovršení 40 let věku. Průměrný věk v Senátu je nyní 55 let.
Senát je i není drahý. Roční rozpočet na práci 81 senátorů je 654 mil Kč. Rozpočet na práci 1 prezidenta je 634 mil Kč.
Senát zarazil např. nákup velkého počtu Grippenů a tím ČR ušetřil 90 miliard Kč, to znamená, že si vlastně bohatě vydělal na svou činnost od samého začátku.
Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář