Miloš Vystrčil na příkladu daňového balíčku vysvětluje možnosti Senátu

Občas se lidé ptají, jaké jsou možnosti a pravomoci Senátu, aby mohl lidem pomáhat. Kromě toho, že má každý senátor svou nezanedbatelnou moc individuálně pomáhat a lidi spojovat v konkrétních případech, může také napravovat věci, které se nepovedou dolní komoře parlamentu tedy ve sněmovně. Může návrh zákona schválit, může ho neschválit, nebo může návrh zákona poslat zpět k projednání ve sněmovně se svým pozměňovacím návrhem. Trochu podrobněji a srozumitelněji to vysvětluje sám předseda Senátu ve svém vystoupení při projednávání daňového balíčku. Zároveň zmiňuje, jakou oporu občané v Senátu mají.

Tagy:
Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář