Zpravodajem proti bezhlavé elektromobilně v GreenDealu

Diskuse v odborných výborech byla emotivní, na plénu již šlo o racionální postup, který nebude „útěkářský“, ale konstruktivní, průchozí a chránící občany ČR.
ℹ️ Ne nadarmo zahajujeme jednání slovy: „Vítejte v Českém Senátu!“ A jsem na to hrdý!
Jako zpravodaj jsem shrnul klíčové obavy, které jsme se snažili ošetřit usneseními směrem k EK.
Dobře to pojmenovala náměstkyně ministra, když mě na výboru opravila a řekla, že nechceme vyskočit z okna za ostatními, ale že již jednou nohou venku jsme.
Jako Senát jsme tedy na všech výborech zachraňovali, co šlo. A myslím, že se povedlo. Evropská komise názory parlamentů sleduje a už například v jaderné energetice začíná měnit názor.
🎥 Audio, video záznam a celý přehledný stenografický záznam všech vystoupení k problematice GreenDeal a balíčkům FitFor55 je zde ➡️ bit.ly/stenograficky-zaznam
Já se zcela ztotožňuji s oběma vystoupeními kolegy astrofyzika senátora Duška. Z duše mi mluvil i Raduan Nwelati, Zdenek Nytra a Jiří Čunek.
Naopak velmi růžově a pokrokově vidí zelený úděl či dohodu senátoři Seitlová a Rabas. Jen pro vyváženost názorů.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář