Jsem PROTI pandemickému zákonu

Jsem proti Pandemickemu zakonu! Byl jsem proti jiz pred rokem, budu pro zamitnuti zakona i nyni. Byt uz Snemovna puvodni navrh dosti vyklestila. Pokud se pro zamitnuti nerozhodne vetsina senatoru, budu hlasovat pro nejmensi zlo v podobe pozmenovacich navrhu.

Nelibi se mi, jak byla dohoda na zakone rychle upecena loni, ani jak je bezduvodne tlacena letos v legislativni nouzi. Nelibi se mi predavani rozhodovani ze Snemovny a Senatu do rukou 3 ministru, kteri pak rychlou vyhlaskou mohou zasadne menit zivoty nas vsech, bez moznosti ucinne obrany proti pripadnym nesmyslum. A ze jsme si jich uz zazili dost…

Predstavte si, ze ministrem bude treba Flegr, druhym bude zachrance v cervenem svetru Hamacek a tretim treba „nejdu pro ranu daleko“ Vondracek. A ti dostanou do rukou moc ridit Vas zivot po telefonu a SMS pod pohruzkou vysokych pokut (sice uz ne miliony Kc, ale 600.000Kc na existencni potize uplne staci, kdyz nejake narizeni neuposlechnete).

Lepsim resenim je podle me pouzivani standardnich dosavadnich nastroju, nechat resit problem ty, co s nim opravdu mohou pomoci, protoze ho nejlepe znaji a vedi, co potrebuji k jeho zvladnuti tzn lekare, starosty, hejtmany a tem shora poskytovat maximalni podporu na zaklade zdravotnickych zakonu a krizoveho zakona. Vse pod dohledem parlamentu jako pojistkou, ze bude postupovano adekvatne. Ze zasah do prav obcanu versus prinos opatreni bude vyrazne pozitivni. Pokud je potreba na zaklade zkusenosti neco doladit na krizovem zakone, nemam s tim problem. Ale standardne. Po odborne diskusi. Bez extremnich natlaku.

Navic se zasadne zmenila situace. Rusime pandemickou pohotovost, rozvolnujeme, vracime se do normalu, chceme lidi spojovat, nechceme eskalovat napeti…

Za posledni dva roky jsem si sam zazil veci a pocity, o kterych jsem dosud jen slychaval zejmena v dejepisu, historickych dokumentech, ktere mely pripominat, ze takhle uz v budoucnu ne.

Volba z moznosti, svobodne rozhodovani a vlastni rozum po konzultaci s blizkym duveryhodnym okolim je pro me nejlepsi mozna cesta zivotem.

Nechci uz diskriminaci, nechci protipravni narizeni, nechci utlacovani maleho a stredniho podnikani, nechci kriveni trhu do monopolu zvysujicimi ceny, nechci centralni rizeni, nechci prostredi, ktere bere detem nejlepsi leta, kvalitu vzdelani a podnecuje zaky k udavani svych ucitelu, nechci vrazeni klinu mezi pratele a spoustu dalsich totalitnich praktik… Ale k tomu pandemak v rukach dvou, tri lidi muze vest.

Rikam to sam za sebe, jak to citim.

Chci standardni pratelskou spolecnost fungujici pod demokratickymi principy.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář