Jak změnu na radnici viděla média?

Pro kompletní přehled o aktuálním dění přikládáme odkazy na jednotlivé informační servery.
DENÍK SLEDUJE Pro odvolání rady města Jindřichův Hradec ve středu 24. června hlasovalo 16 zastupitelů z 27 přítomných.
Jindřichův Hradec – Po odvolání dosavadní rady města zastupitelé zvolili nové vedení. Rada bude mít nově sedm členů, z toho čtyři získají uvolněné funkce. Starostou byl zvolen Jan Mlčák (Patrioti), dosavadní ředitel pelhřimovské nemocnice.
„Je to pro mne velký závazek a nastane spousta věcí, které se budou muset řešit. Nejdříve se budu muset seznámit s chodem úřadu, protože oproti vedení nemocnice jsou tam odlišnosti. Souběh funkcí ale nepřipadá v úvahu,“ řekl nově zvolený starosta Jan Mlčák.
Místostarosty se stali Magda Blížilová (ANO), Radim Staněk (ODS) a Miroslav Kadeřábek (ČSSD). Radu doplní Jaroslav Chalupský a Milada Petrů (Hradec srdcem a rozumem + Svobodní) a Jaromír Kopřiva (nezařazený, zvolený za Piráty).

Novinky.cz:

 

Rozhlas.cz:

 

Deník.cz:

Jaroslav Chalupský (Hradec srdcem a rozumem + Svobodní), nový radní:
S volbou jsme spokojeni. V podstatě jsme na ní pracovali, protože po změně volali všichni. Ať už Změna 2020, tak koaliční partneři i opozice. My jsme to volání vyslyšeli. Snažili jsme se najít řešení, které by naše město posunovalo dopředu. Aby se nepřešlapovalo na místě, ale šlo o tvůrčí věci. Když se podíváte na složení nové koalice, tak se jedná o svazek prvních tří stran nebo hnutí ve volbách, které dostaly hlasy a důvěru občanů. Domluvili jsme se ještě na podpoře ODS a Pirátů a do čela jsme postavili zkušeného ekonoma. Jsou před námi horší časy. Už dneska vlastně víme, že příjmy ze státního rozpočtu do městské kasy se začínají krátit. Bude tedy potřeba razantně s financemi pracovat a zachovávat rezervu, kterou město má. Abychom ji udrželi pro investice, které město posunou dopředu. Věřím tomu, že se v koalici na věcech, které dávají smysl, dohodneme.

 

Novým starostou Jindřichova Hradce se po „převratu“ stal Jan Mlčák

https://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/hradecti-zastupitele-odvolali-starostu-stanislava-mrvku-nahradil-ho-jan-mlcak-20200624.html

Změny na jindřichohradecké radnici slibují lepší zítřky

https://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/zmeny-na-jindrichohradecke-radnici-slibuji-lepsi-zitrky-20200627.html

O místo v nemocnici starosta Mlčák nepřijde

https://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/o-misto-v-nemocnici-starosta-mlcak-neprijde-20200630.html

 

Idnes.cz:

 

Budějcká drbna:

Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář