Dvoudenní výjezdní zasedání senátního výboru na Jindřichohradecku a Pelhřimovsku

Se zákony, které lidem regulují život, by se mělo šetřit. Pokud už je potřeba vytvořit pravidla omezující svobodný život, měla by být taková, aby byla ku prospěchu, aby vycházela z reálných a většinových potřeb a aby byla odrazem reality, ne jen nápadem někoho v parlamentu. Byť na první pohled bohulibým.
Proto je potřeba dvou věcí, které Senát střeží: 1. Propojeni regionů, samospráv a lidí z praxe se zákonodárci. 2. Zachování maximální svobody každého člověka spolu s dodržováním demokratických principů.
Jsem rád, že mohu níže poděkovat všem, kteří přispěli k realizaci výjezdního zasedání senátního výboru Parlamentu ČR na Pelhřimovsko, Dačicko a Jindřichohradecko.
To je přesně to propojení, které přináší potřebnou zpětnou vazbu pro kvalitnější zákony a správné porozumění podstatě věci.
Děkujeme za profesionalní reportáž z našeho dvoudenního putování. Skvěle zachytila klíčové okamžiky a snad i trochu na oplátku podpořila města, organizace a podnikatele, se kterými jsme se setkali.
———–
Starosta Jan Mlčák a Město Jindřichův Hradec – oficiální, starosta Karel MackůMěsto Dačice (oficiální profil města), starosta Ladislav MedRadnice Pelhřimov, ředitelka Jitka Čechová a VKCJH.cz, ředitelka Lenka Vetýškové a vedoucí DofE Martina Kubičková z Gymnázium Vítězslava Nováka, ředitel Tomáš Vokáč za DofE Česká republika, ředitel Lubos Ruf Rafaj a Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov. Odborníkům z praxe panu Doc. Pokornému z ENKI, ing. Kupcovi z Městské Lesy Dačice, ing. Kotyzovi, Aleši Kůrkovi z Rybářství Kardašova Řečice, Prof. Kvítkovi ze Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity, skvělé organizaci a podpoře Mgr. Kateřině Šarmanové ze Senát Parlamentu ČR, Milada PetrůJihočeská hospodářská komora, fotograf Karel Ille, Pavel Kofroň a Lucie Váchová pro JHTV a Jihočeské týdeníky, Informační středisko J.Hradec, Aquashow J.Hradec, Hotel Concertino Zlatá Husa, Jindřichův Hradec v čele s Michal Švihálek, restaurace a penzion Černej pták pana Vladimíra Kosa, Pivovar Kamenice nad Lipou a manželé Houškovi, Vladimír Nosek, Kšiltovky Blažek, likérka Hill, Lada Špačková z Cukrárna u Doskočilů, cyklopenzion Milan Kasper, Mgr. Drahomíra Blažková a otevřená OKNA, zlatnictví Felix Hanek, ProNanoTech paní Závodská Jana, Danuše Bednářová ze Zastřešení bazénů Poolor, senátorům Miloš Vystrčil, Zbyněk Linhart, Renata Chmelová, Helena Pešatová, Petr Holeček, Petr Vícha, Josef Bazala, Tomáš Fiala.
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.