Děkuji za…

Jsem rád za letošní volební kampaň. Byla to pro mě nová zkušenost. Chvílemi jsme byli jako sloni v porcelánu, ale snad se nám povedlo to hlavní, co jsme měli na srdci, říci dostatečnému počtu lidí, byť už to asi bylo ke konci obtěžující.
Nejde o to, někoho přesvědčovat, ale říci nejdůležitější myšlenky a ty si následně získají své příznivce nebo odpůrce. Urna rozhodne, zda dostanou šanci.
Jsem rád za tu kampaň také proto, že jsem se mohl chvíli soustředit na jiné věci, a snad pro budoucnost užitečnější, než je ten COVID stres umocňovaný nedostatkem informací, nebo protichůdnými informacemi. Sám nevím, co je správné, jak tu situaci sám pro sebe a pro svou rodinu uchopit a jak se k ní postavit. Přiznám se, že to se mi doposud ještě snad nestalo. Snažím se naslouchat nějaké přirozenosti a věřit, že jde opravdu jen o nějakou mediální hru a že nám něco zlého není tajeno. Už bychom potřebovali nějaké pozitivní zprávy, zase vidět více toho slunce a dostat se do normálního rytmu. Jsem si jist, že si ho pak budeme více vážit.
Ostatně, i v souvislosti se Senátem jsem to chtěl pojmout tak, aby celá tato zkušenost byla nakonec jen pozitivní. Aby byla přínosem pro příznivce i odpůrce.
Jsem rád, že jsem za ty dva tři roky i díky politice poznal pár skvělých lidí, od kterých jsem se mohl přiučit nové věci.
Jedním z nich je Honza Pokorný, který ví, jak bojovat se suchem, jak zadržovat vodu v krajině, jak eliminovat tepelné ostrovy, jak naplnit zase studny vodou, jak mít kolem sebe zdravější klima. Ví do detailu, jak fungují stromy a jak velkou službu umí lidem přinést.
Proto jsem také chtěl celé té cestě do Senátu dát i užitečnou třešínku nakonec.
Ať to dopadne jakkoli, chci za každý hlas vysadit jeden strom. A budu rád, když jich bude tolik, abychom zalesnili celý region! 🙂 Bude se nám žít lépe.
Stejně tak je důležité jít k volbám v co největším počtu. Aby ta většina rozhodla, aby se náš život neřídil podle menšiny, byť disciplinované.
Diky všem za rady, podněty, podporu, ale i pohlavky, které jsem tu a tam dostal!
Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář