ČRo: Senát má být pomocnou rukou pro občany a starosty v regionu. To je moje filosofie.

Volby do Senátu se blíží, začaly se vysílat i rozhovory pro Český rozhlas. To je také docela sranda.
Uděláte si ráno v klidu čaj, sednete k laptopu, zamyslíte se nad otázkou, co tam říci. Uděláte si pár bodů, co byste tam chtěli tak asi sdělit. Pak si vezmete stopky a zkusíte si odpovědět. Jste 3x delší než je limit. Takže myšlenky krouháte, necháváte kostru. Znovu stopky, půl minuty přes limit. Teď už jdete na úplnou dřeň, která má šanci se tam vejít.
Pak přijdete k rozhovoru, body nikde, takže to tam dáte spatra. A tak je to asi správně, protože člověk asi řekne to nejdůležitější, co má na srdci, jen to musí rychle nějak pospojovat a vejít se do minuty 🙂 Jak se povedlo, posuďte sami 🙂
Otázky zněly:
1. Proč by lidé měli volit právě Vás?
2. Co byste jako senátor/ka chtěl/a prosadit pro váš region?
3. Se kterým hnutím nebo politickou stranou byste rozhodně nespolupracoval/a?
4. Jaká je podle vás úloha Senátu?
5. Budete se v případě zvolení věnovat senátorské práci naplno, nebo se budete chtít souběžně věnovat i jiným zaměstnaneckým, podnikatelským, politickým nebo dalším aktivitám?

Jarda Chalupský v Českém rozhlase Zveřejnil(a) Jarda Chalupský dne Čtvrtek 24. září 2020

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář