ČRo: O záměru petice ohledně obchodního centra promluvili Chalupský a Vondráček

Dva velké supermarkety, obchodní pasáž, rychlé občerstvení i čerpací stanice by měly vyrůst na jižním okraji Jindřichova Hradce u silnice na České Budějovice. Společnost De Linea požádala krajský úřad o posouzení vlivu stavby na životní prostředí – tak byla uvedena reportáž z 25. dubna na ČRo České Budějovice.

Že ve městě o podobném záměru chybí diskuze, si myslí i Libor Vondráček, který je jedním z iniciátorů petice o stavbě areálu. „Otázka přístupu města k obchodním centrům nebyla součástí žádné předvolební kampaně, zatím se k tomu občané nikdy nevyjadřovali. Město by v územním řízení mělo hájit všestranný rozvoj, ale i zájmy a potřeby svých občanů. V tuhle chvíli vnímáme, že to město nemůže dostatečně dobře dělat, když neprobíhá diskuze,“ říká.

Odvede to lidi na periferii?

Petici podpořil i opoziční zastupitel ze sdružení Hradec srdcem a rozumem a Svobodných Jaroslav Chalupský. Sám v centru města podniká, na problém se dívá z několika pohledů. „Jestli chceme, aby místo, kde to bude žít, kde budou lidi, bylo na periferii, tak s tím nemám problém. Já jsem podnikatel, je mi jedno, kde si pronajmu prostory, ale je mi líto majitelů těch nemovitostí. Jakmile z toho odteče životodárná ekonomická krev, musí každému dojít, jak to tady bude vypadat,“ komentuje.

Cílem iniciátorů petice je to, aby se v územní řízení pokračovalo. Proto podali své připomínky k posuzování EAI a doufají, že o plánu na stavbu obchodně-průmyslového a zábavního centra na okraji Jindřichova Hradce se začalo více mluvit. „To, že někdo o něčem chce diskutovat, je přece dobré pro všechny strany. Mohou si to u jednoho stolu říct a ve finále najít řešení, které vyhovuje všem,“ dodává Jaroslav Chalupský.

 

Celý článek si můžete přečíst zde: https://budejovice.rozhlas.cz/na-okraji-jindrichova-hradce-ma-vzniknout-obchodni-zona-velka-jako-historicke-8190039

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář