ČRo: O záměru petice ohledně obchodního centra promluvili Chalupský a Vondráček

Dva velké supermarkety, obchodní pasáž, rychlé občerstvení i čerpací stanice by měly vyrůst na jižním okraji Jindřichova Hradce u silnice na České Budějovice. Společnost De Linea požádala krajský úřad o posouzení vlivu stavby na životní prostředí – tak byla uvedena reportáž z 25. dubna na ČRo České Budějovice.

Že ve městě o podobném záměru chybí diskuze, si myslí i Libor Vondráček, který je jedním z iniciátorů petice o stavbě areálu. „Otázka přístupu města k obchodním centrům nebyla součástí žádné předvolební kampaně, zatím se k tomu občané nikdy nevyjadřovali. Město by v územním řízení mělo hájit všestranný rozvoj, ale i zájmy a potřeby svých občanů. V tuhle chvíli vnímáme, že to město nemůže dostatečně dobře dělat, když neprobíhá diskuze,“ říká.

Odvede to lidi na periferii?

Petici podpořil i opoziční zastupitel ze sdružení Hradec srdcem a rozumem a Svobodných Jaroslav Chalupský. Sám v centru města podniká, na problém se dívá z několika pohledů. „Jestli chceme, aby místo, kde to bude žít, kde budou lidi, bylo na periferii, tak s tím nemám problém. Já jsem podnikatel, je mi jedno, kde si pronajmu prostory, ale je mi líto majitelů těch nemovitostí. Jakmile z toho odteče životodárná ekonomická krev, musí každému dojít, jak to tady bude vypadat,“ komentuje.

Cílem iniciátorů petice je to, aby se v územní řízení pokračovalo. Proto podali své připomínky k posuzování EAI a doufají, že o plánu na stavbu obchodně-průmyslového a zábavního centra na okraji Jindřichova Hradce se začalo více mluvit. „To, že někdo o něčem chce diskutovat, je přece dobré pro všechny strany. Mohou si to u jednoho stolu říct a ve finále najít řešení, které vyhovuje všem,“ dodává Jaroslav Chalupský.

 

Celý článek si můžete přečíst zde: https://budejovice.rozhlas.cz/na-okraji-jindrichova-hradce-ma-vzniknout-obchodni-zona-velka-jako-historicke-8190039

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář