Autoveteráni pod mou záštitou na Jindřichohradecku a Pelhřimovsku

V sobotu se po Jindřichohradecku a Pelhřimovsku proháněli autoveteráni a to po třech letech již podruhé.
Spolu s dobře objednaným počasím vytvořili báječnou atmosféru, která přivedla do Jindřichova Hradce, Černovic, Pacova, Humpolce, Pelhřimova, Počátek, Žirovnice a Kamenice nad Lipou spoustu obdivovatelů historických vozidel.
Na trati bylo přes 100 posádek, které tvoří přátelskou motoristickou rodinu, což bylo cítit při večerním předávání cen v hotelu Concertino.
Bylo to ale také hlavně o lidech, kteří se mohli při této příležitosti potkávat.
Já jsem rovněž vyrazil po trati, viděl jsem se s mnoha lidmi a bylo to moc fajn. Byli mezi nimi kolegové senátoři, starostové, lidé z motorsportu, majitelé restaurací, kde měli závodníci občerstvovací zastávky a také lidé, kteří si přišli povídat, jak je to s tou úzkokolejkou, zda se jí podaří zachránit, nebo poděkovat za tu či onu drobnost, kterou jsem pro ně pomáhal vyřešit.
Jel se pátý ročník Spring Classic, druhá akce v J. Hradci, kam tuto exkluzivní a výjimečnou akci přivedl Michal Švihálek s panem ředitelem soutěže Kacerovským za podpory sponzorů a starostů. Za to jim patří obrovské poděkování!
A mě je ctí, být součástí záštity nad tímto happeningem.
Letos se již startovalo tak, jak jsme chtěli minule, tedy s projetím Panskou ulicí, aby auta hned nezmizela a byla možnost si je prohlédnout. Děkuji panu starostovi Kozárovi.
Takové akce, a takto dobře zorganizované, přinášejí lidem radost a naplňují města životem.
Většinou jsou oceňovány jen celé posádky. Vyzkoušel jsem si, jak náročná a důležitá je role spolujezdce navigátora, který musí vše rychle propočítat, aby se jelo hladce, plynule a přesně na čas, na setinu vteřiny.
Proto jsme se s panem ředitelem dohodli, že tuto lehkou „nespravedlnost“ napravíme tím, že udělím zvláštní cenu pro nejpohotovějšího navigátora a podpořím skvěle založenou tradici i finančně.
Pro ty, kdo se nemohli přijít podívat na veterány osobně, přikládám pár fotek z trati na téma „dobrá nálada, krásné počasí, auta a lidé“.
Tagy:
Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář