8. květen nejen den vítězství

„Narodila se Vám dcera, narodil se Vám syn… Jste otcem! Jste maminkou!“ Slova štěstí…

Tím začíná poslání, které člověku v určitý okamžik vstoupí do života a které se snaží naplňovat, jak jen umí, až do své smrti. Je to odpovědnost, péče a podpora. Někdy větší, někdy menší, ale vždy pramenící z hloubi srdce rodičů. Tátové se většinou snaží o drsnejší výchovu, maminky zase o jemnější. Dnes mají svůj připomínkový den matky.

Přeji všem maminkám jen to nejlepší, báječné vztahy se svými dětmi a aby o ně nemusely mít nikdy strach, protože je pro život připravily tak, že se v životě neztratí!Za to patří maminkám poděkování třeba kytičkou nebo jen velkou pusou!

Neodpustím si ale ani druhou vzpomínku k dnešnímu dni…

A to je Den vítezství a konec války, kdy po šesti letech přestali umírat právě synové a dcery rodičů. Tyto okamžiky je potřeba si také připomínat, stále cítit vděk k těm, kteří položili životy, abychom my mohli žít. Abychom neopakovali smutnou historii.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář