HRADEC SRDCEM A ROZUMEM, BEZ VÁS TO DĚLAT NEBUDEM!

Přispěvatelé se zkušenostmi a odborným názorem, který stojí za to si vyslechnout

Šon Chung

25 let, podnikatel v oblasti gastronomie, milovník přírody

Šon se přistěhoval do Jindřichov Hradce v roce 2002. Rychle se naučil jazyk a po pár letech nastoupil na místní gymnázium. Vlivem jazykové bariéry po příletu z Vietnamu nastoupil o dva ročníky níže, v rámci studia na gymnáziu chtěl toto své omlazení zmírnit, a tak přeskočil jeden ročník a v roce 2013 úspěšně složil maturitu.

Nastoupil na přírodovědeckou fakultu v Českých Budějovicích a dnes je jedním z jeho nejvýraznějších absolventů jindřichohradeckéh gymnázia. Zasloužil se o rozvoj vietnamské kultury a zejména východoasijské kuchyně obecně. S úspěšnou značkou Šon dnes udává nové trendy gastronomie nejen v rámci regionu Jižních Čech.

Oliver Dlouhý

30 let, podnikatel, vizionář a inovátor

Je zakladatelem a výkonným ředitelem populárního vyhledávače letenek Kiwi.com, který patří mezi nejrychleji rostoucí podniky nejen v Česku, ale i v Evropě. Tržní hodnota firmy se na konci loňského roku odhadovala na 15-20 miliard Kč. Oliver absolvoval osmileté Gymnázium Vítězslava Nováka v J.Hradci a následně studoval na brněnské Newton College. V roce 2017 získal titul „Podnikatel roku“ v kategorii Začínající podnikatel roku. Do Hradce se rád vrací, protože je tu větší klid na práci a rodinnější atmosféra.

Ing. Filip Klíma

49 let, majitel Zahradního centra

Narodil jsem se roku 1968 v Praze. V deseti letech jsem se s rodiči přestěhoval do Českých Budějovic. Zde absolvoval základní školu a později gymnázium. Následně jsem studoval elektrotechniku na ČVUT v Praze, ve třetím ročníku studium přerušil, abych s rodiči rozjel podnikání. Později jsem školu dodělal a vrhl se na vlastní byznys – v roce 1994 založil v Hradci Zahradní centrum a později rozjel velkoobchod se zahrádkářskými potřebami. V roce 2015 jsme otevřeli nové Zahradní centrum za 60 milionů korun a zaměstnáváme 90 lidí.

Vždy jsem ale měl kladný vztah k elektrotechnice. Proto jsme nejcomputerizovanější zahradnictví ve střední Evropě. Nové Zahradní centrum je celé řízené centrálním počítačem. Ještě větším koníčkem než elektrotechnika je pro mě létání.

Lucie Lepičová Bendová

49 let, pracuje v pojišťovně Kooperativa

(profil čeká dokončení)

Karel Vlček

50 let, zakladatel a majitel restaurace U Papouška

V současnosti bydlím v Otíně. (profil čeká dokončení)

Marcela Blechtová

fitness trenérka a reprezentantka České republiky

Pracuji jako fitness trenérka a má práce je mi i koníčkem. Sportu se věnuji odmalička. Dohromady 18 let jsem předcvičovala kick-box, aerobik a fitbox, který jste se mnou mohli vidět i v televizi ve Snídani s Novou. (profil čeká dokončení)

Libuše Molová

Libuše Molová

realitní makléřka

(profil čeká dokončení)

JUDr. Miroslav Svoboda

JUDr. Miroslav Svoboda

právník, důchodce

(profil čeká dokončení)

Základní informace

  • Autoři blogů, kteří přispívají svým názorem
  • Vítáme každý odborný názor či zkušenost
  • Píšeme věcně, stručně, konstruktivně
  • K blogům se mohou vyjádřit jen registrovaní
  • Širší diskusi k blogům bez registrace umožňujeme na FB