Vedení města bude mít k dispozici skutečně odborný názor

Rádi s vámi sdílíme první dílčí úspěch – Honza Pokorný bude předsedou jindřichohradecké komise životního prostředí!

Znamená to, že po létech především politického rozhodování dostanou snad příležitost hlavně odborné argumenty.

V to pevně doufáme, protože otázky životního prostředí, celkového klimatu ve městě, plošného kácení či nekácení parku, rozmístění zelených ploch na půdorysu města a prolnutí vegetace s urbanismem, ruku v ruce s ucelenou péčí o ni jsou pro lepší život ve městě klíčové.

A Honza patří k respektovaným vědeckým kapacitám v ČR i v Evropě. Umí vědecké poznatky účinně aplikovat do každodenního života.

A pokud díky znalosti fyziky, biologie a chemie dokáže se svými týmy přivést déšť z oceánu tisíce mil daleko na suchou pevninu, kde pak vzniká základ pro rozšiřující se vegetaci, pak si určitě poradí i s nasměrováním našeho města. A to tak, abychom více žili v souladu s přírodními zákony a ne jim navzdory.

My jsme za tuto příležitost rádi, protože je úsměvné, když je Honza poptáván jinými městy, aby jim s využitím stromů a vhodně navržené zeleně pomohl zlepšit život ve městě a domácí radní jeho argumentům příliš nenaslouchají.

To je náš záměr, mít ve směřování města méně politiky a více odbornosti. Aby se věci netlačily silou politicky, ale dělaly se rozumně. Abychom to ocenili nejen my, ale i budoucí generace.

Pro ty, co sledují náš facebook… Chuck Norris nechává děkovat 🙂

 

P.S.: Velmi zajímavý rozhovor o hrozbách a příležitostech, před kterými stojíme, poskytl Honza idnes: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/jan-pokorny-prirodovedec-sucho-civilizace-sumava-vyschly-lany-obili-oteplovani-povrchu.A180627_132838_budejovice-zpravy_khr

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář