První zasedání nové Rady města

Včera jsme se s Miladou Petrů a Jarkem Kopřivou jako „ti opoziční hlídací psi“ zúčastnili našeho prvního zasedání sedmičlenné rady města, která o všem rozhoduje. Atmosféra to byla úplně jiná, než když jsme 4+2 čelili totální názorové přesile v 27 členném zastupitelstvu.

Včerejší jednání se neslo v duchu, na který jsem zvyklý, jasné svižné manažerské vedení panem starostou, po boku s panem tajemníkem a právním servisem úřadu. Místostarostové předložili body zpracované odbory a my o nich hlasováním rozhodovali.

Hned na začátku jsme se domluvili, že práce Rady města bude co nejotevřenější občanům, na webu bude zveřejňováno maximum možných informací. K otevřenosti a lepší komunikaci pomůže i aplikace Mobilní rozhlas.

Během dvou a půl hodiny jsme vyřídili asi 30 bodů, kde jsme podpořili oživení náměstí skrze další zahrádky, domluvili jsme se, že rozhodnutí pana ex-starosty Mrvky zrušit Porcinkule pro větší klid občanů není dobrý nápad, proto si nový pan Starosta věci odborně zkonzultuje a bude-li to možné, rozhodnutí zrušíme. Také jsme se obecně dohodli, že nechceme tolerovat narůstající nešvar, kdy si firmy žádají o zaplacení víceprací. S drbáním hlavy v zastupitelstvu schválíme na něco 5 mil. Kč a pak přijdou, že chtějí ještě dvojku, protože něco. Ne, budeme chtít, aby si firmy zakázku pečlivě prošly a zodpovědně nacenily a až na fakt výjimečné případy cenu dodržely. Tak jak by to požadoval každý z nás, kdybychom si něco nechali zhotovit. Podpořili jsme školy a jejich IT vybavení. Průběžně padalo vícero podnětů, které bychom chtěli časem uchopit a v tom duchu věci pro život ve městě zlepšovat.

Po dvou letech jsme cítili, že chceme jít podobnou cestou a nemusíme někoho urputně přesvědčovat o opaku, jako doposud. No, snad nám ta konstruktivní a dělná atmosféra vydrží

Po Radě proběhla ještě koaliční schůzka, kde jsem nafasoval ke svému živobytí ještě takových dalších úkolů a aktivit, že bych se potřeboval naklonovat Ale v každé věci vidím příležitost nějak to ve městě posunout k lepšímu.

 

Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář