Připomněli jsme si 101. výročí založení Československa

28. října 2019 v 9:15 jsme se sešli u památníku letců, abychom si připomněli významný den v historii naší země.

Bylo nám dnes ctí si společně s ostatními připomenout sto první výročí vzniku samostatného československého státu, kterým se naše republika vymanila z vlivu Rakousko-Uherska a nastoupila cestu své vlastní větší svobody a demokracie. 🇨🇿

Toto výročí dnes nabývá na významu, protože principy svobodného a demokratického života je potřeba stále více hájit. Stejně tak je potřeba hlasitě odmítnout a odargumentovat vše, co odporuje zdravému rozumu, ke kterému jsme byli generací našich rodičů a prarodičů vychováváni. Nenechat se smýkat scestnými menšinovými, byť hlasitějšími, názory. Byla by to neúcta i k těm letcům, kteří za svobodu a demokracii položili své životy a kterým právem patří tento památník. Je dobře, že si zde jejich odkaz můžeme každý rok připomenout tak, jak to dnes udělal i pan Burian.


28. říjen můžeme směle označit jako náš Den nezávislosti. 🇨🇿

Tento den je svátkem nejen trojice státníků a mužů 28….

Zveřejnil(a) Svobodní dne Pondělí 28. října 2019

Tagy:
Mgr. Libor Vondráček

28 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář