Práce dost a sportovní odreagování v nedohlednu leda na zahrádce

Jak se mě dotkla dobo koronavirová? Začnu tím nejméně vážným a skončím tím pozitivním. Pořadí volím proto, abychom v Hradeckých novinách hledat spíše dobré stránky dneška, přestože jde o mimořádně vážnou situaci, která bude negativně ovlivňovat hlavně naši ekonomiku v dalších letech.

Jako každý jiný jsem přišel o možnost rozptýlení se sportem. Volejbalová i fotbalová sezóna byla v polovině zrušena, a mariášové turnaje, o které se starám jako organizátor, a ne jako hráč, mi také rozptýlení nepřinášely. Nejsem člověk, kterého by zvládal delší dobu pouze běhat, o samotě a bez míče, takže jediným fyzickým rozptýlením pro mě bylo častější zapojení se do pomoci na zahradě u prarodičů. Soutěžního ducha jsem potěšil alespoň stolními hrami s blízkými, na které bylo více času.

Podobný dopad to mělo i na činnost pro Svobodné. Na konci března jsme chystali každoroční březnové akce v terénu. Potkat se s lidmi, dát jim něco veselého k cestě na finančák a dozvědět se, co nového trápí běžné lidi, kteří jdou odevzdávat daňové přiznání nebo se jen pohybují po náměstí. Tato příjemnější část politické práce se ovšem nekonala a místo toho jsme se zabývali, jak by se dalo řešit trápení lidí, kteří se ze dne na den museli přestat živit prací a vyhlížejí nejisté časy.

Pozitivně se naopak tato situace podepsala na zájmu o náš e-shop s orientálními potravinami. Šon dostal zajímavé nápady, jak obohatit sortiment třeba o semínka, aby si lidé pěstovali čerstvou zeleninu a bylinky sami, což pro mě znamenalo zařídit pár nových funkcí webovek a přidat zboží, které šlo brzy na odbyt. Opět se potvrdilo, že platí „kdo chce hledá způsoby, a kdo nechce hledá důvody,“ a tam, kde to stát umožnil, se pozitivní přístup a bystrý mozek vyplatil. Bohužel, ne všichni měli stejné možnosti, ale snad pozitivní inspirace na závěr, přispěje i k pozitivní náladě.

Držme se! Nakonec to všechno může nastartovat lepší zítřky. Tak snad se nám tu příležitost podaří chytit za pačesy pevněji než těm, kterým je náš domov za 20 let lhostejný.

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář