Po zamítnutí pandemického zákona se mi domů jelo dobře

Vcera jsem opet jel domu s dobrym pocitem! Pandemak v Senatu neobstal. Neobstalo, jak byl pripraven a naservirovan nejen verejnosti, ale i senatorum. Osobne jsem hrdy na to, ze Senat plni svou roli za vsech konstelaci a ze kolegove uprednostnuji svou roli senatoru a hlas regionu nad stranickou disciplinou!

U mnohych to vyzadovalo velkou vnitrni silu a zvazovani vsech nuanci, co bude nakonec nejlepsim resenim. Nepodlehnout zadnemu natlaku, zustat objektivni. Toho si velmi vazim, mozna si to ostatni, zejmena koalicni partnerni, neuvedomuji, ale tento postoj celkove vsem pomohl nejvice.

108 koalicnich hlasu neznamena valec! Neznamena rezignaci na diskusi, na slusnost a korektnost vzajemne spoluprace. Respekt k tomu, ze chceme to same, jen se nekterym nemusi libit zkratky, ktere mohou v dusledku vest k delsi a trnitejsi ceste.

Aby celkove ta hra dobre fungovala a prinasela vsem pozitivni efekt, je dulezite, aby kazdy prvek plnil co nejlepe svou roli. To je pak funkcni mechanismus demokracie. Ruznorodost nazoru k tomu patri. Jsem rad, ze je Senat takto nastaven a ze o nej predsednictvo v tomto duchu pecuje.

Na konci dne musi zustat spravna vec, vule lidi kolem nas a dobry pocit v brise.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář