Není důvod hlasovat pro architektonickou soutěž v parku, uvedl Pokorný

Hradečtí zastupitelé jednomyslně schválili protinávrh, aby se provedla inventarizace všech stromů. Ta je podle slov docenta Pokorného podmínkou nutnou nikoliv dostačující, pro zadání jakékoliv veřejné zakázky pro úpravy v parku.

Ještě před začátkem diskuze zastupitelů se k věci vyjádřili tři zástupci z řad veřejnosti. Jiří Plucar například uvedl: „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zasadili o to, aby další revitalizace byla zastavena. Když slyším, že se nadále mají účastnit architekti, tak to považuji za krok zpět. Teď jsme ztratili zase půl roku, než jsme o tom zase začali jednat, park je neudržovaný už dvacet let,“ zmínil s tím, že doufá, že nedojde ke kácení dalších stromů z koncepčních důvodů.

Podle další přihlášené, Lenky Navarové, by k výsadbě podle nového navrhovaného projektu mohlo dojít nejdříve na podzim roku 2021. „Tento postup není vhodný z důvodů věcných ani finančních. Stávající stromy budou starší, možná z nich některé onemocní a zmizí. Jejich přítomnost v parku hraje zásadní význam pro příznivý význam nových sazenic,“ řekla a dále apelovala na urychlení procesu výsadby za použití stávajících dokumentů, které má město již zpracované.

S jiným návrhem se do diskuze přihlásil zastupitel Jan Pokorný (HSaR+Svobodní). „Pan starosta zmínil, že poslední inventarizace stromů v parku soudním znalcem byla provedena v roce 2014. Pojďme zadat inventarizaci se zaměřením na posouzení zdravotního stavu jednotlivých stromů a zpracování návrhu opatření pro ně. Mít takový podklad je nutné, ať už schválíme jakýkoliv zásah. Je potřeba mít to nezávisle na stole. Jsme v šesté sezoně od poslední inventarizace. Je potřeba začít hned,“ řekl.

Zastupitel Jaroslav Chalupský (HSaR+Svobodní) uvedl: „Připadá mi racionální přístup a úvaha paní Navarové. My spoustu věcí máme, dali jsme za ně peníze, máme jistou designovou představu, jak by to mohlo vypadat. Nehnal bych se do dalších soutěží, architektonických studií a šel bych stylem návrhu Jana Pokorného. Udělat si koncept, co kde dosadit, a využít, co máme,“ zmínil.

Zastupitelstvo s návrhem Jana Pokorného souhlasilo – všemi 22 hlasy přítomných. Úvahy o architektonické soutěži se tak posunuly do budoucna.

Více na: https://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/hradecti-zastupitele-resili-osud-husovych-sadu-20200201.html

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář