Návštěva mé alma mater

V utery jsem zavital na svou alma mater Fakultu managementu, kde jsem mel s budoucimi inzenyry prednasku/besedu o strategickem planovani.
 
Povidali jsme si hlavne o rozdilech mezi strategickym planovanim v komercni a verejne sfere.
V diskusi se ukazalo, ze studenti jsou znacne bystri, umeli trefit hrebicek na hlavicku. Stejne tak vyucujici presne vedeli, co by takovy plan mel obsahovat a jakymi kroky by mel projit, aby byl funkcni, odrazel realitu a prinesl dosazeni stanovenych cilu.
 
Zajimavym zjistenim byl postoj studentu k dotacim. Na otazku, kdo si mysli, ze dotace jsou zlo, nikdo nezvedl ruku. Na opacnou otazku, kdo si mysli, ze dotace jsou dobra vec, tri ctvrte salu zvedlo ruku.
Trochu se uklidnuji tim, ze byli asi ve svych myslich nastaveni na verejnou sferu a mestske rozpocty, nicmene je urcite nutne apelovat hlavne na vyucujici ekonomie a principu trzniho hospodarstvi, aby studenti opravdu dobre chapali podstatu.
 
Stejne tak jako principy, ktere se uci jiz v prvnim rocniku, ze vsechny „nezaslouzene“ penize nakonec skonci v inflaci, tzn penize, ktere nejsou trzni vymenou za nejakou hodnotu, prispivaji jen k tomu, ze znehodnocuji sami sebe. A to vsem, kdo penize maji.
 
Je dobre, ze mesto s fakultou spolupracuje! Co by za takovou prilezitost byt vysokoskolskym mestem jinde dali! Statecnym, proziravym a houzevnatym lidem, kteri po revoluci stali u zrodu jindrichohradecke fakulty VSE, velky dik!
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář