Nákup desinfekce. Proč na mě pan Nejedlý tak ječel?!

Celá zápletka má jednoduché vysvětlení. Panu Nejedlému ležíme v žaludku již dlouho. Od té doby, co jsme si před dvěma lety dovolili kandidovat do zastupitelstva, aniž bychom se ho zeptali o dovolení. A teď to nevydržel. Muselo to ven 🙂

Tím, že jsme jeho SNK-ED odsunuli až na čtvrté místo ve volbách, jsme si jeho sympatie také moc nezískali 🙂

No a pak tu máme naše neustálé dotazy, na které nikdo není zvyklý a také nebývale otevřenou komunikaci směrem k veřejnosti.

Tu jsme občanům slíbili spolu s tím, že budeme dobrým hlídacím psem.

Proto dva roky po večerech studujeme kusé informace z materiálů do zastupitelstva, abychom pochopili, o co vlastně jde a mohli hlasovat v zájmu občanů.

Pan starosta je zvyklý vše přehazovat na placeného radního Komínka a sledovat věci jen tak shora.

Ukazuje se, že když má pak podat relevantní informaci, jakou by zastupitelé před hlasováním očekávali, dost v tom plave a točí se na místě:-)

Já jsem se spolehl na jeho informaci ze zastupitelstva o ceně, za kterou město nakoupilo, respektive objednalo, desinfekci.

A to jsem neměl dělat! 🙂 Když to následně s panem Nejedlým jako dlouholetí partneři obhajovali, opět v tom nenastalo jasno. Jeden mluvil o pevně dané ceně, druhý zase, že se cena v čase měnila.

Do toho nějaká časová osa, čert aby se v tom vyznal. A to na základě takových informací pak máme hlasovat.

 

Nyní k samotné podstatě věci včetně důkazů…

V květnovém vydání Žurnálu vyšel obsáhlejší rozhovor, kde se vyjadřuji ke krizi a k dalším tématům.

Kritizuji tam pana starostu, na základě toho, co jsem v době krize zažil na vlastní kůži a co mělo být lépe.

Oproti tomu jsem v kontrastu pochválil Fruko-Schulz, že právě na rozdíl od pana starosty oni zafungovali velmi dobře a v rekordně krátkém čase zajistili desinfekci.

Krásná práce, nebýt nejasností kolem nákupní ceny. Ale necítili jsme hlubší důvod se tím zabývat. Pan Nejedlý skrze své negativní brýle v textu viděl něco, co tam napsáno nebylo. Došlo jen na tu příslovečnou hůl 🙂

Když si pan starosta na zastupitelstvu říkal o dodatečných 3.2 milionů Kč z kapes občanů a přišla řeč na nákup desinfekce, spíše z rutiny jsem se zeptal na cenu, za kolik tuto desinfekci nakupujeme. Byl to reflex z dob, kdy jsem pracoval v korporátu jako interní auditor.

Bylo mi odpovězeno, že 100 litrů za 15000 Kč, tedy 1 litr za 150 Kč.

 

 

 

Někteří moji kolegové ještě večer, a někteří ráno, upozornili, že ta cena nesedí, že na stránkách Fruka je 5 litrů za 495 Kč, tedy 1 litr za 99 Kč.

 

 

Po tom, co vyšel článek v Žurnálu mi volal pan Nejedlý do Pelhřimova, což byl asi náš první společný telefonát.

Po docela příjemném pozdravu a dotazu, zda na něho mám chvilku, následoval hystrický výstup, že jsem lhář a proč lžu.

Načež jsem se snažil zjistit, co ho k tomu nařčení vede a že mu rád vše zdokladuji.

Po několikerém nadávání do lhářů jsem musel také důrazněji zopakovat, že nemám ve zvyku lhát a nikdy nelžu!

Pak mi položil telefon.

 

Napsal jsem mu ještě sms.

 Druhý den se za mnou zastavil Sváťa Doseděl ze Žurnálu, kterému jsem vše ukázal v počítači, že říkám jen informace, které jsem oficiálně od pana starosty dostal a nic si nevymýšlím.

Abych v tom měl sám jasno, zastavil jsme se po svátcích v pondělí přímo na úřadě, kde jsem si vyžádal všechny faktury k tomuto nákupu. Pracovnice účtárny mi vše během chvíle bez problému dohledaly.

Místo panem starostou zmíněných 100 litrů desinfekce jsme nakonec objednali 400 litrů a za cenu 91 Kč za litr bez DPH.

Jako uvedení na pravou míru jsem tuto informaci publikoval také na Facebooku u příspěvku s Frukem, kde na to přišla řeč.

 

 

Pak následovalo zastupitelstvo, kam pan starosta zařadil bod, ke kterému mohl jako občan vystoupit pan Nejedlý. Ten se tam utrhl z dobrých mravů a řádně si ulevil 🙂

 

 

Nakonec jsem byl informován, že v dalším čísle Žurnálu vyjde článek jako reportáž ze zastupitelstva, kde jsem už oponoval, že jedna věc je říci si od plic věci v zastupitelském ringu, co má kdo na srdci a tam si to vyříkat a druhá věc je přepisovat nějaké nepravdy o lhářích do novin, kde nemám šanci k tomu říci vyvažující informaci, protože je údajně po uzávěrce. Nakonec mi Žurnál vyšel vstříc (oceňuji jejich odvahu) a k jejich článku a ke článku pana Nejedlého, mi připojili pár vět vyjádření. Na obsah článků se nyní čeká.

Závěrem nutno říci, že jsme byli po volbách překvapeni všeobecnou hysterií, která následovala a nyní po dvou letech se to zopakovalo, aniž bychom byli schopni pochopit, proč takové přehnané reakce.

Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář