Mám stejně daleko jak k přírodě, tak ke kultuře

 

Shodou okolností za můj patriotismus můžou moji rodiče, kteří se ocitli v Jindřichově Hradci, zde jsem se narodil a žiji. Už odmalička se mi líbí jeho velikost a umístění, kdy mám stejně daleko jak k přírodě, tak ke kultuře, město projdu za den a přírodu mám za humny. Jako dítě ve skautu jsem měl možnost prozkoumat blízké nádherné okolí nejdříve pěšky, toulal se po dobře značených stezkách přírodou, Českou Kanadou. V létě je tu možnost krásných výletů na kole, v zimě běžky.

Čím jsem byl starší, byl jsem pyšnější na toto město na 15. poledníku, poznával jsem historii města a že je co poznávat. Asi největší dominanta JH pro mě znamená hrad, který je svojí rozlohou 3. největší zámecký komplex v ČR. Na to navazuje náměstí s morovým sloupem, staré historické domy, podhradí, uličky, museum, kostel s věží. Líbí se mi různé hojné kulturní akce, máme tu divadlo, kino. Se sportem to také není špatné, zajdu si zabruslit, na hokej nebo do akvaparku, či na plovárnu. Zakopu si fotbal nebo si zajdu na basket na stadion.

Město, kde je spousta kaváren a hospůdek, kam si můžu přes den nebo večer zajít sednout, potkat přátele. Preferujete českou nebo jinou kuchyni? V Hradci najdu restauraci všeho druhu. Vlastně tady najdu od všeho něco. Najdu tady vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Najdu tady zázemí školek, středních a vysokých škol. Najdu tu sociální zázemí pro mladé i staré. Najdu tu i práci. A když ne, tak mám dopravní spojení na všechny strany, blízko do Prahy i Brna. Čím víc se o město zajímám, tím víc jsem na něj hrdý. A abych na své město mohl být i nadále hrdý, musím se o něj zajímat, řešit aktuální problémy a myslet na budoucnost.


				
Petr Chaloupek

39 let, invalidní důchodce, bývalý policista cizinecké policie na letišti v Praze, Svobodní, Jindřichův Hradec III

Jsem rozený Jindřichohradečák, kde jsem vystudoval Střední odbornou školu se zaměřením ekonomika cestovního ruchu. Poté jsem dlouhá léta působil u cizinecké policie v Jihočeském kraji a na Letišti Václava Havla v Praze, kde jsem poznal lidi z celého světa, z různých kultur a etnik. Při práci jsem pomáhal i cizincům (migrantům) při azylovém řízení. Z toho plynou moje zájmy jako evropská politika, vztahy v EU a vně, celosvětová politika, volný pohyb osob, ochrana Schengenských hranic, ochrana ČR, integrace a jiné společenské otázky. Má snaha byla vždycky vyjít vstříc, debatovat, řešit, respektovat se navzájem. A toto podle mě je o to důležitější na menším městě, kam jsem se po letech rád vrátil a záleží mi na jeho zdravému rozvoji do budoucna...

Do strany Svobodných jsem vstoupil, protože umí dělat reálnou pravicovou politiku, jsou objektivní. Jsou pro osobní rozvoj a zodpovědnost člověka, jeho podnikání. Jsou proti zbytečným regulacím a nesmyslným dotacím. „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“

Komentáře

Přidat komentář