Křišťálová růže starosty – Nominace občanů

Letos proběhne již druhý ročník ocenění významných občanů, kteří se svou celoživotní prací nebo mimořádnými činy zasloužili o rozvoj Jindřichova Hradce. Kritéria výběru nejsou přesně dána, ani nominace nejsou zveřejňovány. Ocenění záleží zcela a pouze na panu starostovi. Myslíme si, že je to dobrá myšlenka, proto bychom chtěli tuto akci podpořit a pomoci panu starostovi získat co nejvíce nominovaných, aby bylo z koho vybírat. A také do celé akce vnést pro občany více zájmu a transparentnosti.

Víte-li o někom, kdo je pro nás Hradečáky přínosem, kdo dělá svou práci výrazně dobře, nebo svými činy přečnívá ostatní, na koho bychom měli být hrdí a zaslouží si minimálně nominaci  jako poděkování v některé z níže uvedených kategorií, neváhejte a napište jeho/její jméno. První týden bude probíhat sběr nominací. Druhý týden pak bude možné o nominovaných jménech hlasovat v anketě tak, abychom z každé kategorie mohli panu starostovi doporučit nejlepšího kandidáta na udělení ceny. Toho, který získá v každé kategorii nejvíce vašich hlasů. V tomto kole můžete navrhnout i více jmen opakovaným odesláním formuláře.

Jméno nominované/ho*
Nominace v kategorii*
Stručné vysvětlení, proč by si nominaci zasloužil/a*
Vaše emailová adresa*
Váš telefon*

Uzavření nominací již za

Milada Petrů

53 let, ředitelka oblastní kanceláře Hospodářské komory v Jindřichově Hradci, nestraník, Jindřichův Hradec II

Narodila jsem se v Jindřichově Hradci. Po studiích na Gymnáziu v Třeboni jsem se plně věnovala rodině, která pro mne vždy byla na prvním místě. Dnes již mám dva dospělé syny, kteří se vydali na svou cestu životem. Sama jsem si život vyzkoušela z různých stran. Nejvíce zkušeností z oblasti obchodu, práce s lidmi a komunikace mi dala mnohaletá pozice manažerky obchodní skupiny v jedné z největších pojišťoven u nás. Jako OSVČ jsem také poznala, co to obnáší, být schopna se postarat sama o sebe a přinášet lidem takovou službu, za kterou jsou ochotni zaplatit. Veškeré zkušenosti jsem později využila i ve veřejném sektoru při práci pro Jarošov nad Nežárkou v pozici místostarostky. To obnášelo co nejvíce mluvit s lidi, cítit potřeby obce a následně vše zařídit a zprůchodnit tak, aby se lidem žilo co nejlépe. Protože se to docela dařilo, přijala jsem možnost pomáhat v podstatě s tím samým, ale v komunitě podnikatelů a živnostníků jako ředitelka Oblastní hospodářské komory v Jindřichově Hradci.

Již několik let hájím zájmy hradeckých podnikatelů, pomáhám propojovat svět podnikání s tím na radnici a také s ostatními institucemi jako jsou školy, spolky, veletrhy, zahraniční výstavy a společné kulturní akce. Díky tomu jsem se také mohla setkat s mnoha zajímavými osobnostmi a získávat další cenné zkušenosti, jak správně by se měla dělat komunální politika, aby z ní lidé měli užitek. Protože město nad Vajgarem je moje srdeční záležitost a dění ve městě mi není lhostejné, rozhodla jsem se zkusit pomoci lidem kolem sebe tím, že nabídnu své zkušenosti, schopnosti a elán, abych je mohla zastupovat jako radní. Abych se mohla starat s nimi, za ně a aby starostí pro nás všechny ve městě ubývalo. Proto jsme také dali dohromady partu fajn lidí, spíš odborníků, nezatížených minulostí a pustili se do toho. A když toho někdy bude moc, pomáhají mi nabrat nové síly moje záliby, kterými jsou sport, kultura a hlavně zahrada. Zastávám názor, že starosta je od slova starat se, ne starosti přidělávat.

Komentáře

Přidat komentář