Komunální volby? Nic menšího než další boj o návrat důvěry

Za 4 dny touto dobou budou probíhat volby do zastupitelstva našeho města. Jsem na kandidátce „Hradec srdcem a rozumem + Svobodní“, které náleží číslo 7. Shodou okolností máme i v naší vizi 7 bodů. Najdete je zde https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/nase-vize/. Naším hlavním heslem je však HRADEC SRDCEM A ROZUMEM, BEZ VÁS TO DĚLAT NEBUDEM! Toto heslo vyjadřuje to, co spojuje celé naše snažení a má dva významy.

1) V dnešní době, kdy lze tak dobře komunikovat přes celou planetu, by mělo i město správně komunikovat se svými občany. Zamýšlené změny se buď mohou plánovat v ústraní (na chatách prominentů) a pak se jen zveřejnit na 15 dní na vývěsce, aby byl dodržen zákon…. ANEBO se o nich může skutečně diskutovat s občany, pro něž by měla rada vykonávat službu. Vedení města by se mělo přizpůsobovat svým občanům a ne naopak, proto by jim mělo být nabídnuto více druhů komunikace, aby každá skupina mohla pohodlně vyjádřit svou zpětnou vazbu. Jedině tak se totiž mohou věci dělat správně, aby nebylo přehlédnuto podstatné. Jeden konkrétní příklad: Většina z nás používá mobil jako komunikační nástroj, proto jsme pro zavedení služby typu „mobilního rozhlasu“ (www.mobilnirozhlas.cz). Občan, který se do ní zaregistruje, bude esemeskami dostávat informace, které se týkají jeho ulice, čtvrti anebo celého města. Informace o čištění ulic, uzavírkách, odstávkách vody, plynu či elektřiny aj. Uvědomujeme si, že nové technologie nám sice mohou ulehčit práci, ale nelze je nikomu vnucovat. Proto třeba lidé vyššího věku, kteří raději osobně navštěvují úřady a čtou papírové vývěsky, nesmí být diskriminováni a musí mít i nadále možnost řešit vše „postaru“. Komunikaci s úřady pomocí nových technologií vnímám jako právo a ne povinnost.

Pod první význam hesla patří i to, že nechceme vytvářet jen „alibistické“ odborné komise u projektů, které už „byly dávno domluveny“. Je třeba vést skutečný dialog s dotčenými, kteří mají čas a zájem se o konkrétních věcech bavit. Každý, koho daná věc trápí, by měl mít příležitost se k ní vyjádřit, bez strachu z následného útlaku. Přinášení opačných názorů do diskuse je totiž jejím obohacením, nikoliv zlým úmyslem. Zastupitelé by podle podnětů měli vyhodnotit, zda je v zájmu Hradečáků se danou problematikou zabývat a v případě kladné odpovědi je jejich úkolem vytvořit takové podmínky, aby se ke konkrétní realizaci mohli přihlásit oborníci. V mezích zájmu občanů by odborníkům měli vysvětlit zadání, aby pak navrhli finální řešení, které nebude Hradečákům cizí. Pokud se začnou dělat věci správným způsobem, dostaví se i dobré výsledky a ty pak přinesou zpět i důvěru občanů v politiku.Teprve pak se přestanou ozývat hlasy typu „politika je svinstvo“ a „volby stejně nic nezmění“, které ve svém okolí často slýcháme a které mohou lehce sklouznout až do extrému. Proto je tak důležité, začít opět dělat věci s lidmi a pro lidi, správným způsobem a ku prospěchu většiny, nejen ku prospěchu několika málo lidí, kteří mají vazbu na vládnoucí politiky.

2) Pokud se vám takový plán líbí, pak vás jistě zajímá i druhý význam tohoto hesla. Toto heslo také říká, že práci pro město NEBUDEM DĚLAT BEZ VÁS. Bez vás a vašich hlasů totiž naše myšlenky nedostanou prostor v zastupitelstvu, a proto vás tímto heslem současně žádáme o VELKÝ křížek pro celou naši kandidátku. Velkým křížkem dodáte našim myšlenkám sílu a větší šanci, aby nezanikly mezi myšlenkami ostatních. Máme na kandidátce 27 osobností z různých oborů. 27 lidí, kteří zastupují zájmy různých skupin Hradečáků. Hledali jsme se navzájem, abychom jako celek mohli nabídnout Hradečákům co nejvíce. A naším cílem tak není zjistit, kdo z naší party je MISS oblíbenosti. Naším cílem je navzájem si pomáhat, předávat si zkušenosti a radit si v tom, čemu rozumíme, abychom mohli vykonávat pro Jindřichův Hradec tu nejlepší službu.

Chceme vést HRADEC SRDCEM A ROZUMEM a BEZ VÁS TO DĚLAT NEBUDEM!
Proto volte #srdcemArozumem a dejte křížek celé kandidátce pod číslem 7.

Vyšlo na webu autora.

Tagy:
Mgr. Libor Vondráček

28 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář