Jednání o možné koalici 15. 10. 2018

V průběhu předvolebního klání jsme sledovali témata ostatních stran a uskupení, abychom věděli, koho bychom mohli případně po volbách podpořit, protože jednak vidí věci podobně, ale hlavně chtějí pro své voliče řešit podobné bolístky.

 

Jelikož jsme od občanů nakonec získali ve volbách druhou největší důvěru, oslovili jsme včera 15. 10. 2018 jako Hradec srdcem a rozumem + Svobodní právě tyto partnery, se kterými je největší pravděpodobnost najít společnou řeč.

Konkrétní jména zastupitelů, která nám dali voliči k dispozici pro jednání o novém složení radnice, byla také přívětivá a z hlediska kvalifikace jednotlivých osob se zdá být nová organizační struktura řešitelná.

Minulý týden jsme také sledovali informace z vyjednávání v rámci prvního pokusu ČSSD, které již trochu odkryly představy jednotlivých stran.

 

Po získání telefonických a emailových kontaktů jsme oslovili patřičné nové zastupitele s výzvou zkusit sestavit koalici ve složení:

Hradec srdcem a rozumem + Svobodní (4) / ANO (4) / ODS (2)/ Patrioti (2) / Piráti (2)

Konkrétně se jedná tyto zastupitele: Jan Pokorný, Libor Votava, Milada Petrů, Jaroslav Chalupský / Michal Cihla, Magda Blížilová, Jakub Rytíř, Tomáš Vyhlídka / Radim Staněk, Libor Žižka / Jan Mlčák, Otakar Kinšt / Jaromír Kopřiva, Jana Burianová

 

Při pohledu na další osobnosti z ostatních stran věříme, že záležitosti a témata, která chceme řešit, protože trápí občany Jindřichova Hradce, najdou při podrobnějším rozpracování podporu i u ostatních zastupitelů.

Hledáme také určitou návaznost a kontinuitu na předchozí vývoj ve městě, protože např. vazby na vedení kraje jsou přínosem.

V emailové výzvě jsme se zaměřili na 4 základní body, díky nimž bychom byli schopni navrhnout k jednání funkční model spolupráce:

 

 1. Jaké jsou Vaše top 3 největší priority/témata, které byste chtěli v následujících dvou letech řešit?
 2. Cca 3-5 menších věcí, které si dle Vás také zaslouží pozornost pro zlepšení.
 3. Váš osobní důvod, proč jste letos do komunální politiky šli a co byste chtěli naplnit. Případně, kde vidíte svoji roli.
 4. Případný důvod, proč se nechcete na této koalici podílet. Co je tou zásadní případnou stopkou?

 

Těší nás, že se oslovení zastupitelé již aktivně zapojili a můžeme začít společně zpracovávat témata a podněty, které pro případnou spolupráci začínají přicházet.

Následným krokem bude návrh funkční organizační struktury vedení města a přehled témat a priorit, na které by se mělo nové vedení zaměřit, protože jde o věci pro občany nejpalčivější, vyžadující urgentní nápravu.

 

Na těchto věcech budeme nyní  pracovat a následně Vás opět informovat.

O zveřejnění nových informací dáváme bezprostředně vědět SMS zprávou médiím (Deník, Týdeník, 5+2, Journal, Hradec Žije), aby informace mohla případně využít pro své čtenáře.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře
 1. Jan Jirka napsal:

  Milí Hradečáci,

  fandím vám, přeju Vám úspěch, ale této koalice se docela bojím.

  Ta sláma „pojďme to ČSSD osladit, ať to stojí, co to stojí“ tomu čouhá z bot až příliš okatě.

  Chcete to nandat socanům (tomu rozumím), ale spojili jste se přitom s prachmizernou sebrankou. ANO nemá cenu rozebírat (do pekel by měl přijít jeden každý, kdo si koupí Andrejovu koblihu) a hradecká ODS je kapitola sama pro sebe. Ještě stále je spojená s osobou „Blábolil“…??? Pokud ano (anebo ANO?), budiž vám Bůh milostiv.

  Hradec je socanské město a vy jste socany poslali dole vodou. Tahle koalice to nebude mít lehké…

 2. JUDr. Miroslav Svoboda napsal:

  Moc by se mi taková koalice líbila.Držím palce aby to dobře dopadlo.

Přidat komentář