Jak to bylo s pučem na starostu Mrvku?

Lidé se nás na to ptají, jak to bylo?

Slovo „puč“ je mediálně líbivé a sexi.

Realita je bohužel jednodušší a daleko prostší.

Bývalý starosta Mrvka a místostarosta Komínek se jednoduše sami střelili do hlavy a sami se vyhodili ze sedla.

Starosta si dělal zálusk na senátorské místo, místostarosta na jeho asistenta a bývalý hejtman se chtěl vrátit zpět na hejtmanské křeslo.

Všichni jako straníci ČSSD. Ale chyba lávky.

Hejtmance se místo opouštět už nechtělo a do Senátu ČSSD nominovala opět stálici Milana Štěcha. Hoši tedy byli bez angažmá.

Nezbývalo, než si rychle založit novou stranu a získat nový dres, ve kterém by bylo možné kandidovat do Senátu a na hejtmana.

Opět pomohl schopný místostarosta, který založil a zprovoznil Změnu 2020, aby následně odstoupil ze všech funkcí a nechal si údajně jen agendu shánění peněz pro stranu.

To se pochopitelně nelíbilo bývalým koaličním partnerům ve městě, že jsou najednou ve svazku s jakousi Změnou 2020. O to méně ČSSD, ze které se tito zastupitelé trhli netrhli, jak se jim to zrovna hodilo. Situace byla nepřehledná, komunikace vázla, spíš se diktovalo, než jednalo.

Přišel covid, pro podnikatele doba zlá. Ne každý však počítal koruny a revidoval úvěry, někteří měli balíky peněz připravené a když místostarosta začal naslouchat zájmům i jiných investorů, kteří začali od bank vykupovat pozemky a lézt si tak do zelí, některé ochranné ruce se stáhly a opravdová změna byla na spadnutí.

Tu dokonal sám bývalý starosta, který prý začal být před krajskými volbami na hejtmanku „hustej“ a po vojensku se jí snažil dostat do defenzívy. Ta se s ním ale už nemazlila, zavelela k vystoupení z koalice a počty mandátů byly neúprosné. Změna byla dokonána.

Nešlo tedy o puč, že by někdo usiloval o místo bývalého starosty, to jen bývalý starosta s bývalým hejtmanem zpackali cestu do vyšších pater politiky a svým neomaleným jednáním naštvali lidi kolem sebe.

Možná byla věc v některých detailech ještě pikantnější, ale na základě našich zážitků a informací od lidí, se kterými jsme ve styku, se příběh odvíjel tímto způsobem.

Starosta ochutnal politické praktiky, které sám léta používal k dosahování svých cílů. Samotný proces odvolání spustili doktoři za ANO, kteří to již nechtěli tolerovat.

Hořkost a zapšklost je pochopitelná, ale je to takto přízemně jednoduché.

Na připomenutí informace, které proběhly v médiích.

Mrvku po přestupu k Zimolovi odvolali z čela Jindřichova Hradce – Novinky.cz

V Jindřichově Hradci odvolali radu. Starosta Mrvka skončil po deseti letech – iDNES.cz

Tagy:
Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář