První oficiální informace ke koaličnímu jednání

Máme za sebou skoro první týden od voleb. Držíme se pravidla, že probíhající jednání průběžně nekomentujeme. Ale rádi bychom Vás vždy informovali po nějaké ukončené etapě jednání, abychom seriózní informací vyvážili spekulace a dohady, které se ne úplně mohly zakládat na realitě.

Nebudeme vyjednávat o kde čem a vytvářet jakékoli „kočkopsy“ a kompromisní kotrmelce. Chceme, aby město fungovalo jak procesně, tak správně projektově v rámci rozvoje. Proto jsme si stanovili 3 scénáře:

1. Vítěz má právo sestavit koalici a my nabídneme pomoc, pokud o ní bude stát.

2. My sestavujeme koalici dle našich představ

3. Budeme pomáhat městu bedlivým sledováním každého kroku v rámci jednotné a silné opozice.

 

Respektovali jsme výsledek voleb a dali prostor na uzavření koalice vítězné ČSSD, které jsme také nabídli pomocnou ruku, abychom od kritizování přešli k činům a měli určitou šanci ukázat, že to, co říkáme, je také realizovatelné.

Nabídli jsme práci celého našeho realizačního týmu s tím, že technicky bychom pro zdárné fungování naší spolupráce a naplnění slibů potřebovali jedno místo místostarosty a dvě místa v radě. V opačném případě bychom neměli žádnou šanci něco prosadit či zastavit.

Byl nám učiněn protinávrh jednoho místa v radě a jedno místo v komisi pro rozvoj.

Chápeme složitost vyjednávání a politických ústupků dalším partnerům, nicméně tato konstelace by nikomu nic rozvojového nepřinesla. Proto jsme se rozhodli protinabídku nevyužít a z jednání odstoupit.  Tím je pro nás první scénář „vítěz sestavuje koalici a my pomáháme“ uzavřen.

 

Příští týden se chopíme, jako druzí v pořadí, příležitosti a zkusíme sestavit funkční vedení města na základě odbornosti a přínosu pro rozvoj města. Pokud se nám všem povede oprostit od politikaření a taktických her, věříme, že lze na radnici sestavit poměrně dobrou kvalifikovanou srdcařskou partu, které jde o věc.

Děkujeme za trpělivost a klid na vyjednávání bez někdy zcela scestných spekulací. Sledujte náš web, případně se ptejte na našich facebookových stránkách. Tam dostanete tu aktuálně nejčistší možnou informaci.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře
 1. Ladislav Smrčka napsal:

  Pan starosta Mrvka v rozhovoru pro 5+2 ze dne 12.10.2018 zmiňuje také vaše volební uskupení:
  „Je to nová síla na hradecké scéně a profiluje se spíše jako protestní hnutí. Zatím spoustu věcí jen kritizují a hodně lidí na to evidentně slyší,“…

  Předpokládám že všechny strany a hnutí vstupující do voleb jsou v principu protestní, vyjma těch doposud vládnoucích . Neumím si představit stranu podporující ve volbách další stranu
  současně vládnoucí .
  To by se dost podobalo bývalé Národní frontě s předem rozdělenými pašalíky . Jak to ten pan starosta myslel ?
  Chápu že nebývale strmý nárůst obliby zcela nového uskupení může dosud vládnoucí garnituru překvapit a zaskočit, ale to vše o čemsi svědčí . O přesvědčení obyvatel že změna je potřebná a o pevné víře vládnoucí skupiny ve svou neomylnost a nenahraditelnost …
  Omylní a nahraditelní jsme všichni bez výjimek .

  Celý rozhovor se starostou je v PDF na:

  https://www.5plus2.cz/file.aspx?d=12.10.2018&n=PETPLUSDVA&e=CB-JHRADEC&t=pdf

  Gratuluji vítězům voleb s nejvyšším ziskem mandátů . Budiž nám všem ten zisk k dobru .

 2. Ladislav Smrčka napsal:

  Souhlasím s názorem (Jan Jirka) o „smlouvě s ďáblem” kandidátů zmíněných stran . . Ale !!
  Jsou situace kdy jsme nuceni rozhodovat mezi řešením špatným
  anebo ještě horším . S plným vědomím důsledků takové volby . V současné situaci, kdy máte jedinečnou šanci ke změně zavedených poměrů ve vedení našeho dosud ještě docela krásného města a nastavit trend k nápravě chyb a nevrstvení dalších, jste této odpovědnosti vystaveni .
  Poprvé ve své zastupitelské funkci . Tak bystrou mysl a odvahu !

 3. Mgr. Jana K. Beranová napsal:

  Souhlasím s Vaším odstoupením z takového nefér jednání. Podle výsledku voleb druhá zvolená strana by měla dostat mnohem lepší nabídku, než je tato. Držím palce, ať se sestavení nového FUNKČNÍHO vedené města podaří a projde.

 4. Jan Jirka napsal:

  Sice uz nejsem Hradecak, a tak bych vam do toho nemel kecat.

  Ale presto bych vas chtel o jedno poprosit: nechodte do koalic s nedemokratickymi stranami. KSCM a predevsim ANO by pro slusneho cloveka mely byt tabu.

  Ze vsech stran slysim, ze komunal je neco jineho, a ze v komunalu stranicka prislusnost nehraje takovou roli. Nemyslim si to. Zastupitele zvolene za ANO neznam a jsem ochoten verit tomu, ze to jsou slusni lide. Nicmene rozhodli se „podepsat smlouvu s dablem“. A s dablem je potreba bojovat na vsech frontach. I na te komunalni.

Přidat komentář