Hospoda Buk 1

Od: jarda.chalupsky@chalupsky.cz (můžete si napsat pro odběr)

 

Dobré odpoledne všem příznivcům hospůdky v Buku!

 

Děkujeme za aktivní přístup a že Vám není osud hospody lhostejný!

Děkujeme za podpis petice, kterou po dohodě zástupci osadního výboru ve složení Picka, Schimek, Jasanská, Michalová, Moravec předají v pondělí 11.11.2019 panu starostovi.

Děkujeme za přihlášení se do informační smyčky a poskytnutí kontaktních údajů, abychom Vás mohli průběžně informovat, co se s hospodou děje a jak se to vyvíjí.

Zároveň máme také možnost díky emailům rychle a levně spolu komunikovat, kdyby bylo ještě něco potřeba si vydiskutovat.

 

Máme radost, že umíme držet spolu a podpořit se pro dobrou věc.

 

Jaké byly naše dosavadní kroky?

 

Po létech slibů a individuálních snahách se k něčemu dopídit, jsme to uchopili trochu strukturovaně a také více s rozumem.

Sešli jsme se nejprve s Vaškem Pickou a řekli si celý příběh a kde to vázne.

Následně jsme se sešli s Radimem Staňkem, který má tuto městskou část na starosti a vše prodiskutovali. Vyslechli jsme rady a domluvili postup.

Jarda neformálně mluvil se starostou, aby zjistil případné námitky a co by mohlo stát v cestě k nové hospůdce.

Mezi tím proběhla petiční podpisová akce, kde jste byli skvělí a stejně tak se povedlo díky sms naměřit výrazně nadpoloviční společenskou poptávku po výstavbě nové hospody.

To bylo důležité, abychom se jako Hradec Srdcem a Rozumem + Svobodní mohli věcí intenzivně zabývat, protože se tomu věnujeme po večerech a máme jen omezenou kapacitu.

Zároveň zastáváme názor, že menšina nemůže hýbat obcí navzdory většině.

 

Jarda Chalupský připravil způsob, jak udělat nezbytný první krok a to jsou peníze na přípravu studie proveditelnosti a projektové dokumentace.

Navrhnul vzít peníze z projektové dokumentace přestavby „domu Vorlíček“ čp. 62 v Nežárecké ulici, který to rok dva nepotřebuje a měla by se spíš obratem ruky se ziskem prodat spolehlivému majiteli, který tam neudělá žádnou ubytovnu.

Alternativou je také snížení částek na individuální dotace na nejrůznější „Akce a Slavnosti“, které jsou v částce cca 4,5mil Kč a 300tis by se tam jistě plošným pokrácením našlo, aniž by to jednotlivé subjekty pocítily.

Tyto možnosti místostarosta Staněk vidí jako jednatelné a průchozí. Byť letos bude obrovský tlak na vyrovnaný rozpočet.

 

Stanovisko ostatních radních uvidíme zítra, tedy v pondělí 11.11.2019, kdy proběhne první kolo diskuse v kruhu zastupitelů ohledně návrhu rozpočtu na 2020.

Zatím víme, že radní za Patrioty Honza Mlčák jako předseda rozvojového výboru (Jarda je členem) to necítí jako věc, kterou by měl výbor podporovat. Nicméně nevyloučil, že se 14 zastupitelů najde, kteří tomu podporu dají.

Dnes večer se na zítřejší jednání o rozpočtu budeme připravovat v naší partě Hradec Srdcem a Rozumem + Svobodní a prostřednictvím Radima Staňka tuto položku na obnovu hospody v Buku do rozpočtu budeme chtít.

V příloze je návrh a základní argumenty, proč by Buk měl 300tis Kč na přípravné fáze výstavby nové hospody dostat.

 

Po zítřku uvidíme, jaké kroky bude potřeba podniknout,abychom uspěli.

 

Zatím vše, ještě jednou díky za aktivní podporu.

Držme si palce!

 

Pohodový den přeje

 

Jarda Chalupský

Vašek Picka

 

P.S.: Odpovědí na tento email můžete případně reagovat, kdyby se cokoli dělo, nebo jste měli někdo nějakou informaci, která se této záležitosti týká, aby nám nic neuniklo.

P.S.S.: Je možné, že budeme potřebovat daleko větší podporu nejen obyvatel buku, ale i dalších příznivců. Pokud máte email na někoho dalšího, kdo by chtěl hospodu v Buku podpořit, prosím, přepošlete mu tento email i s přílohami, aby se mohli také přihlásit do informační smyčky přes sms číslo 722 553 745.

 

Přílohy:

Hospoda-Buk-dopis.pdf

Hospoda Buk.pdf

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář