HRADEC SRDCEM A ROZUMEM, BEZ VÁS TO DĚLAT NEBUDEM!

Deník: Okolí umělecké školy čeká velká přestavba

Komentář

Text: Téměř půl milionu korun vyjde hradeckou radnici projekt na zásadní úpravu Janderovy ulice. Důvodem je zejména bezpečnost dětí ze všech okolních škol. ADAM HUDEC

Jindřichův Hradec – Už v příštím roce by se mohlo začít s velkou úpravou prostranství, které začíná u budovy městského úřadu v Husových sadech a končí vjezdem do areálu vysokoškolských kolejí. Podle radního Bohumila Komínka přiklepla rada města zakázku na vytvoření projektu úprav
silnic a chodníků v těchto místech společnosti WAY Project, a to za cenu 489 tisíc korun bez daně.

„Protože tato akce bude mít přesah do příštího roku, musí ještě zastupitelé schválit financování projektu přestavby,“ vysvětlil.

Plán na přestavbu silnice vítá i ředitel umělecké školy Vojtěch Maděryč. „Širší chodníky i silnice by jistě napomohly. V současném stavu je místo skutečně velmi nebezpečné,“ řekl.

Co se má změnit: Mělo by dojít zejména k rozšíření silnice mezi úřadem a budovou Základní umělecké školy. Směrem do parku by mělo přibýt několik podélných parkovacích stání a rozšířit by se měly i nynější rozbité, úzké a nepřehledné chodníky v okolí školy.

Libor Vondráček

24 let, student Právnické fakulty MU, moderátor rádia, správce webu sonjh.cz, Svobodní, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář