Deník: Okolí umělecké školy čeká velká přestavba

Jarda Chalupský: Tato lokalita si jistě zaslouží pozornost a zlepšení. Měli bychom se na ni ale podívat z většího nadhledu, ne rozšířit chodník a udělat pár dalších míst osazených parkovacími automaty. Nelepit problémy jako vlaštovka hnízdo, ale naplnit nějakou ucelenou představu, která by vycházela z požadavků lidí, kteří dennodenně tento prostor využívají. Na pořadu dne bude rozhodování i o dalších myšlenkách typu tělocvična u 2.ZŠ, vícepatrové parkoviště před kolejí, rozšíření ulice atd. Přitom ten prostor je úžasný!. Je lemovaný parkem, Liduškou, kolejí, gymplem, ekonomkou, 2.ZŠ. Tedy prostor, který by měl být bezpečný pro pohyb dětí. Asi by mohl být klidnější, kreativnější, auta pracujících v okolí by se dala uklidit na jedno místo, nechat děti ráno bezpečně vystoupit na kraji této zóny a zbytek, aby došly pěšky. Uprostřed této lokality nevytvářet magnet na auta, která tudy budou projíždět křížem krážem a hledat parkování. Tedy udržet ten prostor pro vzdělávání, sport, odpočinek, umění, studentské kampusové aktivity. Ne už tolik pro přestěhování úředníků do centra „studentského ekosystému“. Ale jak již bylo řečeno na zastupitelstvu v květnu a zopakováno v červnu 2019, nemůžeme k věcem přistupovat tak, že si řekneme „…z tohoto rohu by se nám líbilo parkoviště, tak ať to někdo nakreslí a postavíme si ho…“ Je potřeba se před tím ještě zamyslet, proč takové věci děláme, pro koho, co přinesou a co způsobí. A to celé v širším pohledu. Bude-li to parkoviště určené pro učitele, žáky, pracující v této lokalitě, kteří ráno přijedou, zaparkují a budou odjíždět až odpoledne, přičemž zároveň uvolníme ulici dolu kolem ekonomky a gymplu, tak to bude mít jiné důsledky, než když se bude jednat o běžné parkoviště, kde bude projíždět celý den a hledat místo k zaparkování půl Hradce. Je pak ale ještě otázkou, jestli by nebylo vhodnější investovat desítky milionů raději do vybudování vícepatrového parkoviště „za okresem“, před Papouškem, tedy na kraji studentské zóny a zároveň u budov úřadů?! Tam by bylo možné i ráno vykládat děti do škol.

 

Text: Téměř půl milionu korun vyjde hradeckou radnici projekt na zásadní úpravu Janderovy ulice. Důvodem je zejména bezpečnost dětí ze všech okolních škol. ADAM HUDEC

Jindřichův Hradec – Už v příštím roce by se mohlo začít s velkou úpravou prostranství, které začíná u budovy městského úřadu v Husových sadech a končí vjezdem do areálu vysokoškolských kolejí. Podle radního Bohumila Komínka přiklepla rada města zakázku na vytvoření projektu úprav
silnic a chodníků v těchto místech společnosti WAY Project, a to za cenu 489 tisíc korun bez daně.

„Protože tato akce bude mít přesah do příštího roku, musí ještě zastupitelé schválit financování projektu přestavby,“ vysvětlil.

Plán na přestavbu silnice vítá i ředitel umělecké školy Vojtěch Maděryč. „Širší chodníky i silnice by jistě napomohly. V současném stavu je místo skutečně velmi nebezpečné,“ řekl.

Co se má změnit: Mělo by dojít zejména k rozšíření silnice mezi úřadem a budovou Základní umělecké školy. Směrem do parku by mělo přibýt několik podélných parkovacích stání a rozšířit by se měly i nynější rozbité, úzké a nepřehledné chodníky v okolí školy.

Jarda Chalupský

46 let, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení, zavádění změny a řízení kvality, nestraník, Jindřichův Hradec IV + člen Výboru pro rozvoj města

V Jindřichově Hradci jsem se narodil, vystudoval Gymnázium V.Nováka, následně pak hradeckou Fakultu Managementu, kde jsem tři roky vyučoval jako odborný asistent. Následně jsem pracoval v nadnárodní korporaci v Praze a na ústředí ve Spojených státech. Nyní podnikám v Jindřichově Hradci, Pelhřimově a Praze s 15ti letou zkušeností v maloobchodu. Zároveň pomáhám jako specializovaný konzultant na strategické řízení, projektového zavádění změny a řízení kvality. Jsem ženatý, mám 2 děti. V životě jsou mi blízké citáty: "Vezmi osud do svých rukou, než to za tebe udělá někdo jiný!", "Žij a nech žít", "Co se nelíbí tobě, nedělej jiným!" Mám rád všechny druhy sportu. V mládí jsem závodně jezdil na kole, nyní mne baví běh a procházky městem. Rád naslouchám lidem, kteří něco umí a něco v životě dokázali.

Baví mne inspirovat se nejlepšími zkušenostmi ze světa a zavádět je do podnikání. chalupsky.cz, facebook: chalupsky.cz

Komentáře

Přidat komentář