HRADEC SRDCEM A ROZUMEM, BEZ VÁS TO DĚLAT NEBUDEM!

Deník: Hradečáci opět obdrží křišťálové růže

Až do konce srpna může veřejnost nominovat lidi na cenu hradeckého starosty Stanislava Mrvky, a to v pěti kategoriích. ADAM HUDEC

Jindřichův Hradec – Významné občany, kteří se svou celoživotní činností nebo mimořádnými činy zasloužili o rozvoj Jindřichova Hradce, letos na podzim opět ocení starosta města Stanislav Mrvka. Stejně jako při loňském prvním ročníku získají ocenění křišťálové pětilisté růže.

„Slavnostní akt předávání cen je plánován na pátek 25. října od sedmi hodin v divadelním sále KD Střelnice,“ uvedla mluvčí radnice Karo-
lína Bartošková. Dále popsala, že veřejnost může zasílat své nominace a tipy na ty, kteří by měli ocenění získat, a to na e-mailovou adresu katerina.svobodova@jh.cz.

„K návrhu je potřeba uvést stručný životopis nominované osobnosti a zásluhy, kvůli kterým je nominována, dále jméno navrhovatele a jeho kontakt, buď e-mail nebo telefon,“ doplnila.

Návrhy v pěti kategoriích je možné zasílat až do posledního srpnového dne.

Kategorie
• 1. věda a vzdělávání
• 2. kultura a zájmová činnost
• 3. sport
• 4- podnikání
• 5. sociální služby a humanitární oblast

 

Libor Vondráček

24 let, student Právnické fakulty MU, moderátor rádia, správce webu sonjh.cz, Svobodní, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář