MAPA PODNĚTŮ: Kde je prostor pro zlepšení?


Během hodnocení pozitiv Jindřichova Hradce se, řada přispěvatelů shodla na tom, že jednou z předností našeho města je jeho příhodná velikost.

Je to tak, že Hradec není žádné velkoměsto, kde by si lidé byli cizí, kde by vládl spěch a kde by jedinou možností dopravy bylo využívání motorizovaných vozidel.

Zároveň Hradec ale není ani tak malý, abychom věděli, jak to chodí doma u Nováků na druhém konci města. Naše město není ani tak malé, aby parta „psavců“ věděla o všem, co může obyvatele našeho města trápit, a proto vznikla „Mapa podnětů“.

Do interaktivní mapy může každý vložit trápení, které mu nejvíce komplikuje život. Stačí zapíchnout špendlík v daném místě, přidat fotografii místa a stručný popis problému. Body lze zařadit do tří kategorií: Silnice a chodníky, Veřejná zeleň a Nemysleli na nás (kočárky, vozíčky či jiné zdravotní komplikace). Pak můžete přidat křestní jméno abychom věděli, komu vděčíme za rozšíření obzoru.

Těšíme se na vaše podněty a na to, že poznáme naše město tak, jak jsme ho dosud neznali.

Mgr. Libor Vondráček

28 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář