ČT24: „V kraji chceme měřit všem stejným metrem“, řekl Libor Vondráček

Libor Vondráček opepřil vysílání ČT24, když citoval rozhovor politiků ČSSD a ZMĚNA2020 o krajském rozpočtu. Už jste slyšeli jak to vidí? 🤔

Padly tyto otázky:
1️⃣ Co se za poslední čtyři roky povedlo?

Po dvou letech práce v zastupitelstvu v Jindřichově Hradci, kam jsme šli po našich prvních volbách z druhého místa hned za ČSSD. Se nám zastavit bujení, alespoň částečně, obchodu s chudobou. Také zabránit plošnému kácení s parkem, a také se nám obecně podařilo více komunikovat s lidmi o důležitých věcech. A tak bychom chtěli postupovat jak v kraji, tak i v Senátu. A protože bývalé radnici to příliš nešlo, tak jsme se zasadili o to, že proběhla “sametová defenestrace” a došlo k odstřižení zákulisních hráčů a vazby na staré krajské struktury.

2️⃣ Co se podle vás naopak nepovedlo?

Nepovedlo se z kraje udělat místo, kde se měří všem všude stejným metrem a rozdělují se peníze férově. Což dosvědčuje i debata o krajském rozpočtu v roce 2020, kde doslova zaznělo: „Ty… , tam pro Hradec vůbec nic není,“ podle “hejtmanky není úplně ideální prostor pro Hradec” a “kdy bude lepší, když tu máme vás?”.

Celý záznam najdete na: www.svobodni.cz/krajskyrozpocetvpraxi.

3️⃣ Jaké jsou vaše tři priority?

Kraj sice nemůže snížit daně, aby zůstalo více peněz v domácnostech. Může ale zařídit to, aby zůstalo více peněz v obcích a ve městech. Tak, aby starostové, kteří znají trápení i radosti místních nejlépe, mohli dělat, co je skutečně potřebné a nejen to, co jim na kraji posvětili.

Prioritou číslo jedna je to, aby krajské peníze dostali opravdu všichni, nejen vyvolení. Bez doprošování, bez papírování a bez dotačních zvěrstev.

Kromě toho, že chceme férově rozdělit peníze do všech částí kraje, chceme také dohlídnout na to, aby kraj nefinancoval nesmyslné projekty, ale věnoval se tomu, co za něj nikdo jiný neudělá.

Prioritou číslo dva je správa silnic, středních škol a také nemocnic. Proto se musí zásadně zlepšit komunikace mezi krajem a místními, kterým krajské rozhodování často velmi ovlivňuje život.

Prioritou číslo tři je ochrana jihočeské krajiny před suchem. Díky uznávanému biologovi Honzovi Pokornému víme, že stromy jsou schopné ovlivnit klima výrazněji než auta. Proto se zasadíme o více pravomocí obcí na Šumavě v péči o tamní lesy. Budeme spotřebovávat méně papíru na krajském úřadě, abychom šetřili stromy i vodu. A podpoříme krajský pozemkový úřad ve zkvalitnění a zrychlení pozemkových úprav.

Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář