ČRo: Bez soudu nelze firmě odpustit 80 % z dvou a půl milionového problému říkají Petrů a Chalupský

Dne 14. února se ve vysílání Českého rozhlasu objevila zmínka o nejistotě ohledně viníka zkaženého nátěru rozhledny.

Proti odpuštění viny bez rozhodnutí soudu se postavili naši zastupitelé. „Nelíbí se mi podepsat návrh o narovnání, když máme dodavatele, firmu, která realizovala stavbu rozhledny, a je zřejmé, že to udělala špatně,“ reagovala Milada Petrů z uskupení Hradec srdcem a rozumem na doporučení rady města zastupitelům schválit návrh na vypořádání, který Jindřichovu Hradci předložila společnost Status stavební.

Špatně provedený nátěr rozhledny na Rýdově kopci nad Děbolínem chtěla firma kompenzovat 450 tisíci korunami. Náklady na opravu ale budou dva a půl milionu korun.

Proti hlasoval i Jaroslav Chalupský. „Prostě je tady dvou a půl milionový problém a stavební firma, která to dodává, je tam za jednu pětinu. Pak z toho tedy vyvozuji, že jsme si přiřknuli čtyř pětinový podíl na celém tom problému. To se mi určitě nelíbí. Samozřejmě, dva a půl milionu se dá zaplatit, ale dá se také jednat a dospět k nějakému daleko lepšímu výsledku,“ řekl Jaroslav Chalupský.

 

Celý článek najdete zde: https://budejovice.rozhlas.cz/rozhledna-nad-debolinem-uz-potrebuje-novy-nater-kdo-ho-zaplati-stale-neni-jasne-7760508

Milada Petrů

53 let, ředitelka oblastní kanceláře Hospodářské komory v Jindřichově Hradci, nestraník, Jindřichův Hradec II

Narodila jsem se v Jindřichově Hradci. Po studiích na Gymnáziu v Třeboni jsem se plně věnovala rodině, která pro mne vždy byla na prvním místě. Dnes již mám dva dospělé syny, kteří se vydali na svou cestu životem. Sama jsem si život vyzkoušela z různých stran. Nejvíce zkušeností z oblasti obchodu, práce s lidmi a komunikace mi dala mnohaletá pozice manažerky obchodní skupiny v jedné z největších pojišťoven u nás. Jako OSVČ jsem také poznala, co to obnáší, být schopna se postarat sama o sebe a přinášet lidem takovou službu, za kterou jsou ochotni zaplatit. Veškeré zkušenosti jsem později využila i ve veřejném sektoru při práci pro Jarošov nad Nežárkou v pozici místostarostky. To obnášelo co nejvíce mluvit s lidi, cítit potřeby obce a následně vše zařídit a zprůchodnit tak, aby se lidem žilo co nejlépe. Protože se to docela dařilo, přijala jsem možnost pomáhat v podstatě s tím samým, ale v komunitě podnikatelů a živnostníků jako ředitelka Oblastní hospodářské komory v Jindřichově Hradci.

Již několik let hájím zájmy hradeckých podnikatelů, pomáhám propojovat svět podnikání s tím na radnici a také s ostatními institucemi jako jsou školy, spolky, veletrhy, zahraniční výstavy a společné kulturní akce. Díky tomu jsem se také mohla setkat s mnoha zajímavými osobnostmi a získávat další cenné zkušenosti, jak správně by se měla dělat komunální politika, aby z ní lidé měli užitek. Protože město nad Vajgarem je moje srdeční záležitost a dění ve městě mi není lhostejné, rozhodla jsem se zkusit pomoci lidem kolem sebe tím, že nabídnu své zkušenosti, schopnosti a elán, abych je mohla zastupovat jako radní. Abych se mohla starat s nimi, za ně a aby starostí pro nás všechny ve městě ubývalo. Proto jsme také dali dohromady partu fajn lidí, spíš odborníků, nezatížených minulostí a pustili se do toho. A když toho někdy bude moc, pomáhají mi nabrat nové síly moje záliby, kterými jsou sport, kultura a hlavně zahrada. Zastávám názor, že starosta je od slova starat se, ne starosti přidělávat.

Komentáře

Přidat komentář