9. díl: Když to funguje jinde, může ještě lépe u nás.

Začneme skutečným příběhem. Je jedno město, které vede rozumný člověk. Ten se spolu s ostatními kolegy zamyslel, co je jejich největší výhodou oproti ostatním městům

v regionu. Co jsou jejich konkurenční přednosti, o které by mohli opřít rozvoj a prosperitu.

Dali dohromady čísla, odborníky se zkušenostmi, připravili plán, přednesli ho občanům, a s těmi si také odsouhlasili, že to zkusí.

A povedlo se!

Dnes jsou soběstační energeticky, jedou na vlně budoucích trendů, výrazně si vylepšili rozpočet, vytvořili stovky pracovních míst s velkou přidanou hodnotou a stali se vzorem pro ostatní v okolí.

Ne, nejedná se o Jindřichův Hradec, ale o město ne moc vzdálené od nás. Jde o rakouský Güssing. Svým okolím podobný J. Hradci.

Udělejte si večer čas a zkuste si ten příběh najít na youtube, je to zajímavá inspirace, jak lze k věcem systematicky přistoupit. Jak dělat rozvoj a vytvářet pro své občany budoucnost prosperity. Stačí mít trochu strategické myšlení a postupovat správně.

Mít správný odhad budoucích trendů, mít vizi založenou na hlavních devizách města, mít plán a jak ho krok za krokem naplnit a mít partu lidí, kteří budou chtít pro budoucnost města a svých dětí něco udělat. Partu lidí, kteří jsou skutečnými zástupci občanů, protože s nimi komunikují, a vše dělají v souladu s jejich potřebami.

V neposlední řadě mít vazby a dobré vztahy s vyššími celky, jako jsou například vedení kraje či ministerstva, protože tam se k vám mohou buď otočit zády, nebo nabídnout pomocnou ruku.

Naše město má svoje přednosti a devizy, které může „prodávat“ a ze kterých může dobře žít, protože to nikde jinde nabídnout nemohou. Má své jedinečnosti, díky kterým lze přivádět lidi do města, a při troše snahy se pro ně může J. Hradec postupně stávat prvním či druhým domovem.

To je to, co potřebujeme – úspěšné, chytré a šikovné lidi, ti pro nás nebudou zátěží, ale svými aktivitami dají práci dalším. Spirála prosperity se začne pěkně roztáčet správným směrem.

V Güssingu to postavili na zpracování dřeva, kterého měli v majetku města dostatek, na touze po energetické soběstačnosti a na moderní výrobě s co nejmenším zatížením pro životní prostředí.

❤️🧠 Pokračování zítra o tom, na čem lze stavět naší prosperitu.

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář